Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motoros ruhát érdemes...

Milyen motoros ruhát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Mennyire van minőségbeli különbség a különböző gyártók ruhái között? Városi szaladgáláshoz akarok venni egy protektoros dzsekit, de elég horror árak vannak.

Pl a Shoxx Manx motoros bőrkabátja 35 ezer forint, ezzel szemben pl egy Dainese bőrdzseki 120+ ezer forinttól kezdődik.


Megér ennyit a különbség? Tudom, nem a bőrömön kell spórolni, de nem látom át hogy egyik bőrkabát miért jobb 100ezrekkel a másiknál.


2014. ápr. 15. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Röviden: van különbség és szerintem megéri.


Városba én inkább cordura ruhát ajánlanék ( és nem csak dzsekit, mert a motoros ruházat nem merül ki egy dzsekiben ).

2014. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Textil nálam nem nyerő, mindenképpen bőrt szeretnék. Protektoros kesztyűm és bukóm van, valamint térdvédőm, amit vastag farmer alá hordok. Jelenleg erre volt keret, ehhez kéne egy protektoros bőrkabát, csak nem 200 ezerért.
2014. ápr. 15. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy rendes bőrkabát ami nem motorozáshoz hanem utcai viseletre van kb 50-nél kezdődik. A valódi bőrruhának komoly ára van.
2014. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, egy 10e forintos gagyi kínai "szivacsprotektoros" műbőr kabát és egy 50e forintos márkás bőrkabát között ég és föld a különbség.


Egy 50e forintos és egy 200e kabát között is van különbség, de már közel sem akkora, mint a gagyihoz képest.


Nekem egy 50e forintos 1,3mm-es puha protektoros (belevarrt) dzsekim van. Szerintem az már jó kompromisszum - főleg ha nem akarsz pályára menni. Ennél sokkal kevesebbért én nem kockáztatnák (illetve ki kell fogni egy leértékelt darabot esetleg).


A cordura ruhának én sem vagyok híve, közel sem tűnnek benne olyan fixnek a protektorok, mint egy bevarrt bőr ruhában. Már pedig a protektor csak akkor ér valamit, ha zakónál nem csúszik el a helyéről.

2014. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!