Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel növelheti a benzinkö...

Mennyivel növelheti a benzinköltséget, ha minden nap plusz egy alkalommal meg kell állnom az autóval?

Figyelt kérdés
Egy utcabeli ismerősöm akkor jár busszal, amikor én indulok. Néhányszor felvettem őt és arra gondoltam, hogy akár fel is ajánlhatnám, hogy minden nap várjon meg a ház előtt, ameddig bezárom a kaput, ő beülhet és elviszem. Viszont mivel van olyan útvonalam, ahol nem kell megállnom lámpánál, egyel többször kellene megállnom miatta. A pénzt én sem lopom, utólag pedig nem szeretném visszavonni a felajánlást, ezért jó lenne előre tudni, mennyivel növelné a költségeimet.

2014. ápr. 15. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Mert egyébként sose kell megállnod? Oké, hogy nincs lámpa, de nincs egy kereszteződés sem, ahol esetleg elsőbbséget kéne adni? Vagy gyalogosok? Vagy buszt kiengedni? Vagy kihajt eléd egy bringás? Vagy bármilyen más forgalmi ok?

Szerintem inkább ne ajánld fel neki, ha ennyire számon tartod ezt az egy megállást :)

2014. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tehát annyi lenne, hogy 50-ről lefékezel 0-ra, majd vissza 50-re, ahelyett, hogy folyamatos 50-nel elhaladnál azon az útszakaszo? Nem akarok durva becslésekbe bonyolódni, de ez ha 2 Ft megvan, akkor sokat mondok.
2014. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

semmi plusz költségbe nem kerül...

amúgy is egy rendes ember akinek szívességet tesznek megköszöni (nem pénzel mert azt ugyse fogadná el) havonta és/vagy ünnepekkor ajándékot ad...

ital, bonbon vagy hasonló....

2014. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem, nincs se lámpa, se gyalogosok, se egyéb, mivel 5:00-kor indulok és a város szélén el tudok menni, nem kell semmi miatt megállnom vagy lassítanom az esetek 98%-ában és kb 65-tel megyek, ráadásul azon a szakaszon még csak nem is mértek az elmúlt 50 évben. Mivel az autók használati utasításában is mindig leírják illetve bárhol ahol a benzinkímélésről van szó, hogy minél kevesebb megállással közlekedjünk és mivel a fogyasztást is a megállások miatt adják meg városban és városon kívül, azért gondoltam, hogy esetleg havi 20-22 alkalom már sokra jöhet ki, de ha nem, az neki is jó, meg én se megyek egyedül.
2014. ápr. 15. 12:35
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
havonta kb plusz 50-100 forint, nem több
2014. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

a leirásban inkább arra gondolnak h megállsz fél órára, leállítod és mivel lehűl a motor újra hideg motor van az elején...

évi max 1500 ftba kerül, de az nagyon max.... de gondolom vmivel úgyis megköszöni a fuvart...

2014. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
húú ember, hogy lehetsz ennyire faszari??? Olyan útvonalon haladsz, ahol nem kell megálnod, istenem, hová süllyed még ez az ország... nekem is van egy ilyen haverom, aki egy héten csak egyszer áll meg a dohányboltnál, mert az egy másik utca elején van és akkor megkell fordulnia és visszajönnie, ami kemény fél deci benzin, tegnap délelőtt megint előadta a szöveget hogy megy a dohányboltba mert a héten már nem fog menni mert az nem esik utba és megkell fordulni az utcában... beültettem a kocsijába az anyós ülésre, én beültem a kormányhoz, elmentem a benzinkútra és teletankoltam a kocsiját, belement vagy 45 liter, majd eligazítottam hogy ebben az évben már minden nap elmehet a dohányboltba. Aki ennyire faszari annak miért kell autó, menjen az ilyen ember biciklivel vagy rollerrel, legalább még sportolsz is. Nekem a kocsim 17-18 liter felett eszik, a motorom egy 250 köbcentis 2T-s Aprilia RS250 ami megvan piszkálva kicsit, így az is beharap 15 litert 100-on meg bevág mellé 1 liter 4500 ft-os fullszintetikus olajat. Mellesleg mivel elég ritka autóm van, a városban elég sok kissráccal szoktam kocsikázni hogy kipróbálják ami PLUSZ KIADÁS ÉS NÖVELI A KÖLTSÉGEMET, mellesleg leszarom, a benzin azért van hogy a kocsi vagy a motor elégesse.
2014. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha lóra van pénzed, legyen zabra is. Ha autóra van, legyen a fenntartására is. Ennyi erővel szélfúvásban ne indulj el dolgozni, mert az is befolyásolja a fogyasztást.
2014. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a havi 20-22 alkalom megközelítőleg 2-3 dl benzint emésztene fel. Az ha jól számolom 80-120 ft között van...
2014. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

7-es vagyok. Valóban, nem 100ezret keresek, de ez attól független. Ha valaki autót vagy motort vesz, akkor tudja fenntartani is, ha meg nem akkor ott a bicikli, 2 zsömlével meg egy bögre tejjel vigan leteker 15-20 km-t az ember :) Múlthéten mentünk a haverokkal Szombathelyre motorral, ami oda vissza 970 km, ez:

- benzinben 146 liter benzin, azaz 6 tankolás, ez forintban 63656 ft (Agip Super Plus 98 benzin)

- a 6 tankoláshoz kellet 3 liter full szintetikus olaj, ez 13500 ft

- az autópályán nem faszariskodtam 15000-es fordulat felé pörgetni és 240 km/h-ig húzni neki hogy rendesen kiégjen a kipufogó, pedig ilyenkor 18-20 liter fölé megy a fogyasztás, 2T-s imádja a benzint hörbölni :)

- magyarán ez az út ami kb. 2 napos túra volt, 77156 ft értékű üzemanyag és olaj illant el a kipufogóból a levegőbe, puff neki. Ha minden jól megy, nyáron betudok szerezni egy V2-es 800ccm-es kétütemű blokkot, már alig várom (1 tank=26 liter=76km).

Ezzel a hozzászólással nem "vagizni" akarok, vagy azt érzékeltetni hogy az ember úgy vegyen meg valamit hogy fenn is tudja tartani!

2014. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!