Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagy motor veszélyesebb...

A nagy motor veszélyesebb vagy a robogó és miért?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért robogóval elég nehéz 250-nel pirítani.
2014. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapból a nagy mivel baromi nehéz. Sokkal nehezebb vele kanyarodni, közlekedni.


De amúgy baromi veszélyes mindkettő sajnos. Városban a sok figyelmetlen autós miatt, városon kívül pedig olajfolt, meg útra tévedt állatok, nagy sebesség...

2014. ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én nem a gyorsaságra hanem a mentebiztonságra vagyok kíváncsi elsősorban szóval melyikkel lehet hamarabb bukni meg nagyobb balesetforrás azonos sebességgel
2014. ápr. 17. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt nagy robogóm is(Burgman) és most nagy motorom van (CBR 600), de ültem már sokféle robogón-motoron. Azonos sebesség mellett én mindig a robogót éreztem veszélyesebbnek, az üléspozíció miatt. Nem tudom ezt elmagyarázni, ki kell próbálni, nekem valahogy biztonságosabb, ha kicsit ráfekszek a tankra, és a két lábammal szorítom a motor oldalát, mintha egyenes háttal száguldok, kb olyan mintha egy fotelban ülnék.


Mindkettővel lehet bukni és azonos sebességnél nem lehet megmondani melyik a nagyobb balesetforrás, nyilván egy yamaha aerox-al ha 80-nál felborulsz akkor talán nem lapít össze a motor, mint ha egy Suzuki Intruderrel mennél.


De én ennek ellenére a motort szeretem mindenféle szempontból, a robogót meghagyom a gyerekeknek.

2014. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem is hasonló a véleményem csak igazából nem nagyon tudom megfogni leírni csak érzem ezért is tettem fel a kérdést h a nálam tapasztaltabb motorosok hátha jobban megtudják fogni... köszi a választ!
2014. ápr. 17. 15:43
 6/7 A kérdező kommentje:

"Alapból a nagy mivel baromi nehéz. Sokkal nehezebb vele kanyarodni, közlekedni.


De amúgy baromi veszélyes mindkettő sajnos. Városban a sok figyelmetlen autós miatt, városon kívül pedig olajfolt, meg útra tévedt állatok, nagy sebesség..."


erre azért reagálnék... nagy motorral szerintem könnyebb kanyarodni mivel be lehet dönteni egy robogót nem igazán az alja miatt leginkább... a másik dolog a motor súlya csak állva érzékelhető szóval ha az ember megáll a motorral legalábbis az én tapasztalataim szerint.. menet közben hiába nagyobb a súlya az engem nem nagyon szokott akadályozni meg zavarni

2014. ápr. 17. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, a súly inkább csak állva számít.Ötven egynéhány kilós hugom 230kilós túramotorral csak úgy repeszt :)
2014. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!