Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lerakom a kreszt A kategóri...

Ha lerakom a kreszt A kategóriából akkor muszáj nekem elméletre járni és azért is külön fizetni?

Figyelt kérdés
megvan a jogsi B-ből és nem látom értelmét megint kresz oktatásra járkálni meglehet elmélet nélkül oldani? csak bemegyek és lerakom a kreszt A-ból aztán meg megyek rutinra meg forgalomra... nincs kedvem külön elméletért megint fizetni amit amúgy is tudok szóval lehet ezt így?

2014. ápr. 18. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, muszáj, mivel a B tanfolyamon nem tanították meg a motorosokra vonatkozó KRESZ-szabályokat, üzemeltetési ismereteket, meg a többit ami a motorokra vonatkozik.
2014. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már nem azért de ha levizsgázom KRESZből akkor ez nem mind1? egyébként meg ugyan azok a szabályok vonatkoznak egy motorra mint egy kocsira csak a motor mondjuk kicsit egyszerűsítve van és nagyobb a hibaponthatár is... a vizsga úgy gondolom azért van h megmutassa alkalmas vagyok-e motorozni ha én megtudom csinálni a motoros kreszt 4-5 hibapontal akkor mi a f_szomnak menjek én kreszt tanulni? ahhol nem mellesleg rá se szarnak a motorosra mert 90% ban autó vezetők járnak oda ugyan azt tanulják mint azok akiknek kocsira kell jogsi... tudom mert tapasztaltam én nem láttam különbséget a kettő között
2014. ápr. 18. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy. Nem ugyanaz a kresz a különböző kategóriáknál. B kategóriánál nem kell tudnod a motorra vonatkozó biztonsági felszereléseket, ruházkodást, utas szállításának feltételeit, egy nyomvonalon haladó járműként mikor és hol előzhet, parkolási szabályok, járművezetési és üzemeltetési ismeretek is teljesen mások.


Meg a vizsgán a kérdések 10%-a különbözik a B kategóriás teszttől, ez épp elég a bukáshoz.


Így is sok az idióta motoros, így legalább egy részüket ki lehet szűrni. Akik nem hajlandóak elmenni oktatásra azok ne motorozzanak.

2014. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt jól írják az előttem szólók. Teljesen más 1 autó mint egy egy motor. Nekem lassan 1 éve van B jogsim, de még kismotorral se tudom hol szabályos parkolnom, hol előzhetek, hol nem, pedig azt vezethetem, akkor mennyivel másabb lehet egy nagy motor... sztem ha nagy motort akarsz vezetni igen is tanuld meg az alapjait!
2014. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ugyan ott lehet parkolni egy motorral mint egy kocsival ugyan úgy kell előzni mint egy kocsival nincs külön KRESZ motorra a szabályok ugyanúgy mindenkire egyformán vonatkoznak és érvényesek nem találtak ki más szabályokat motorra mint kocsira de ha tudsz egyet is akkor légyszíves mondj már


a motornak a kezelését hogy hogyan is kell vele közlekedni azt pedig rutinon tanulja meg az ember és forgalomba de egyébként a motorosok 90% tud már alaphangon motorozni és nem okoz nekik gondot egy rutin pálya vagy ha forgalomban kell menni... én is motorozok már egy ideje ezért tartom feleslegesnek h olyanért fizessek amit tudok meg megint végigaludjak egy végeláthatatlan kresz előadásokat amik amúgy is az autósokra vannak kihegyezve


a KRESZ teszt egyébként ami más egy kocsinál és egy motornál az kizárólag a műszaki aki meg tud valamilyen szinten motorozni az tisztában van ezekkel de egyébként nem igazán értem miért az autósok osztják nekem az észt? amivel nem is lenne mondjuk gond ha lenne motoros tapasztalatuk...


a kérdés egyébként arra vonatkozott h meglehet-e csinálni így nem pedig arra h miben különbözik a KRESZ oktatás amit tudok magamtól is h tulajdonképpen semmiben

2014. ápr. 18. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:

"ugyan ott lehet parkolni egy motorral mint egy kocsival"

Pl fizető övezetben nem parkolhatsz motorral az úttesten, csak a járdán. Így az első motoros parkolásod Budapesten lehet, hogy 30 000-ret ért volna.. :D


"találtak ki más szabályokat motorra mint kocsira de ha tudsz egyet is akkor légyszíves mondj már "

Autóbusz forgalmi sávban közlekedhetsz kétkerekű motorkerékpárral.

Ennél a táblánál behajthatsz motorkerékpárral:

[link]


"Kétkerekű motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral és kerékpárral egymás mellett két sorban vagy az úttest széléhez viszonyítva ferdén is meg szabad állni, ha a járművek az úttestből egy személygépkocsi szélességénél többet nem foglalnak el. "


"A járdán a mozgásában korlátozott személy (vagy az őt szállító jármű vezetője) járművével, a betegszállító gépjármű, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, a kerékpár, a kétkerekű segédmotoros kerékpár és a kétkerekű motorkerékpár a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg."


" A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani."


Elég lesz?

2014. ápr. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ezek nem "más szabályok" főleg a kresz tábla nem az a kresz tábla egy tiltásra vonatkozik h kocsival behajtani tilos ami ugye kisebb dologra nem vonatkozik... aki tudja a kreszt az tisztában van ezzel


nem igazán értem minek raktad ide a mozgáskorlátozott mikor semmi különbség nincs egy motor meg egy kocsi között...


úgy gondoltam a parkolás mindenki számára evidens de még mindig kevés... ezekért gondolom szívesen fizetne mindenki 30 ezer forintot h hallja

2014. ápr. 19. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
e-learningen keresztül csináld meg, gyorsan végigmész rajta, csinálsz ott egy sikeres tesztet és már lehet is menni vizsgázni KRESZ-ből
2014. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os: A B kategóriás kresz képzésben is benne vannak ezek a motorra vonatkozó szabályok, valamint az SMKP-hoz szükséges üzemeltetési ismeretek.
2015. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!