Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segitség! Vectra b bal hátsó...

Bongyi6740 kérdése:

Segitség! Vectra b bal hátsó ajtó bezárva maradt. Sem kézzel sem távirányitóval sem kivülröl sem belülről nem müködik. Az ajtókárpitot mar levettem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

#vectra.b
2014. ápr. 21. 08:56
 1/7 kata kata ***** válasza:
Szerezzél egy elemlámpát.Kövesd a nyitórudazatot a zárig.Valószínű,hogy a gyerekzár be van kapcsolva,ezért belülről nem nyílik.Azt egy hosszú csavarhúzóval kapcsold ki.
2014. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kata kata ***** válasza:
Ha a központi zár rudazatára rásegítesz valami célszerszámmal akkor is kinyílik,hacsak nem tört el a zárszerkezet.
2014. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos ezen már tul vagyok. Minden rudazat szépen mozog.
2014. ápr. 21. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát megfogod a kis gombot a műanyag tetején, ahol az ablak kezdődik, és felhúzod :D
2014. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A zárat belülről nem tudod kiszerelni szerintem. Nincs megszorulva?


A feleségem autóján az egyik hátsó ajtó egy olyan prózai ok miatt nem nyílt ki egyszer, hogy a lányom rácsukta a biztonsági öv csatjára és megszorult. Szerencsére belülről egy határozott mozdulattal ki lehetett lökni.

2014. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs megszorulva. Ahogy utána olvastam a motorja adta meg magát. Már csak az a kérdés volt e valakinek ilyen hiba? Vagy netán szerelt ilyet.
2014. ápr. 21. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:

A feleség oldalán a csapszeg valószínűleg tönkrement. Az övvel annyit lehet tenni, hogy kiáztatod az autóban langyos, szappanos vízben, majd vársz vele 2 napot, hogy megszáradjon és szépen vissza fog húzni az öv, mint újkorában. A zsírtól szokott beállni.


A kérdésedre visszatérve: nem tudom sikerült-e azóta megoldanod. Egészen biztos, hogy a zárbetét széthullott és emiatt nem nyit. Az ajtókárpitot nehéz ilyenkor leszedni sérülésmentesen, de ebben az esetben ez a legkevesebb, amit megtehetsz. Ha minden kötél szakad, akkor véső + kalapács és szét kell verni a zárat az ajtó nyílásain keresztül. Addig hupáld, míg ki nem akad a retesz a zár mechanikából.... Közben vigyázz az ajtóra, mert ha félrekalapálsz, akkor megsérül a karosszéria is. Sok sikert!

2017. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!