Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért megbüntethetnek a rendőrök?

Dos86 kérdése:

Ezért megbüntethetnek a rendőrök?

Figyelt kérdés

Be indíthatok egy kocsit ha nincs jogosítványom az utcán?

(Meg se mozdulok vele csak a út szélén járatom a motort)



2014. ápr. 21. 19:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
52%
Lehet azt mondani hogy itt hagyták a kocsit hogy vigyázzak rá amíg nem jönnek és én meg átültem a vezetőülésbe, vagy há' főnök a jóisten se tudja mi a fene van ezzel magától beindult én meg csak néztem.
2014. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Az anyósülésre ülsz, üresbe teszed és ott indítod be. Ha megy a rendőr, akkor mondod, hogy faterod, vagy valaki indította be, te csak vigyázol rá, hogy ne kössék el.
2014. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
:DDD ez is jó :DD
2014. ápr. 21. 20:20
 14/38 A kérdező kommentje:
ment a zöld mindenkinek :D
2014. ápr. 21. 20:23
 15/38 A kérdező kommentje:

"há' főnök a jóisten se tudja mi a fene van ezzel magától beindult én meg csak néztem."


xDDDDDD ezen jót nevettem.

2014. ápr. 21. 20:24
 16/38 anonim ***** válasza:

#7-es válaszoló kérésére:


3. § (1) A közúti közlekedésben mindenkinek joga van részt venni; a közutat és a közforgalom elől el nem zárt magánutat közlekedés céljából gyalogosként vagy - meghatározott feltételek teljesítése esetén - járművezetőként bárki igénybe veheti. Jogszabály gyalogosok és járművek közlekedését egyes közutakon korlátozhatja vagy kizárhatja.


5. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

a) a közúti forgalomra, valamint a közútnak és környezetének a védelmére vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket megtartani;

b) a közúti jelzések rendelkezéseinek eleget tenni, a forgalom irányítására jogosultak utasításait követni;

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon és ne zavarjon.

(2) Közúton járművet az vezethet,9 aki a biztonságos vezetésre alkalmas állapotban van, a jármű vezetéséhez előírt engedéllyel rendelkezik.


Azt hiszem a többi részét sikerült megbeszélni :)

2014. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
16. válaszoló, amit belinkeltél, szerintem semmit nem bizonyít. Ebben csak a közlekedés feltételeiről lehet olvasni, de ha valaki beindítja a kocsit, azzal még nem közlekedik.
2014. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Pontos leírást nem találtam ami egy ilyen esetet egyértelműen megmagyaráz. Ennek gondolom az az oka, hogy ritkán fordul elő ilyen eset. Abszolút nem életszerű, hogy valakit úgy igazoltassanak, hogy csupán jár a motor, de jogilag megkérdőjelezhető, hogy szabálysértés-e a dolog.
2014. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

#16-nak!


Én ismét a #7-es vagyok és megkérdezném: Tudsz-te írott szöveget értelmezni is, vagy csak copyzni?

Amit ideidéztél, annak köze nincs a kérdésben feltetthez!

Egy út szélén álló jármű motorjának elindítása NEM JÁRMŰVEZETÉS!

2014. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ha egy autó áll mint a fa... akkor ha az anyósülésről beindítja egy gyerek, az mitől vezetés?

Szerintem egy járművezetés azt jelenti, hogy a forgalomban közlekedik a kocsival.De ha parkolóban áll akkor nem teljesül a közlekedés a gépjárművel tehát hivatalosan parkoló autónak minősül.

Amúgy meg nekem azt tanították anno 1 éve, hogy akkor fogadják el a parkolást vizsgán illetve akkor van kész a parkolás ha 1. üresbe teszem a kocsit 2. kézifék behúzva.

És ha kiszállok a kocsiból, nem ül benne senki úgy hogy jár a motor akkor megbüntetik a levegőt mert jogsi nélkül vezet?

Nem hinném.

2014. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!