Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám meggyőzni az...

Hogyan tudnám meggyőzni az apámat arról, hogy jó lenne az új autó?

Figyelt kérdés
Én és az anyám szeretnénk venni egy új Toyota Corollát, ami 1,6-os motorral 5 millióba kerülne. Először az apám is szerette volna, de most már megbolondították a hülye ismerősei a munkahelyéről, és most mind azzal jön, hogy régebben nálunk szegényebbek is mindenhova kocsival mentek, mi meg gyalogoltunk, meg hogy minden új autó miután megvetted 10%-ot veszít az értékéből. Szóval most használt autót akar, és megvenne akármilyen sz*rt, csak ne kelljen újat venni, hiába mondom, hogy a Toyota milyen jó (sokkal tovább kibírja meghibásodás nélkül, stb). És aztán jön még azzal, hogy a gimnázium után is pénz kell az iskolára, mintha én egyetemre mennék (pedig főiskolába fogok), és 42 évesen úgy viselkedik, mint egy öregember aki bármikor meghalhat valami betegségben. Engem és az anyámat nem igazán érdekel az a 10% (ötszázezer forint), és hogy milyen szegényebb ember mivel járt, mi egy szép és megbízható autót szeretnénk, amit nem kell havonta szervizbe vinni. Hogy győzhetném meg őt az új kocsiról?

2014. ápr. 26. 12:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
hát előbb nőjél ki ebből a leszarom kategóriából , nem oltásként mondom, és egyrészt megértem apudat...attól hogyha használt autót vesztek , rengeteg jót találni és lehet venni , egy használt autó nem azt jelenti , hogy egyből mekkora szar, meg , hogy havonta viheted szervízbe...meg az , hogy hiába mondom neki a toyota milyen jó... hát én se a fiatal fiamra hallgatnék ilyen téren már nem is azért... ez olyan kb mint mikor egy kisgyerek mutat egy autóskártyából egy autót , hogy ez hű de jó váó stb...
2014. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
Ki adja a pénzt az autóra? Apád? Akkor azt vesz a pénzén, amit akar.
2014. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
91%

Egyetem és főiskola költségei között nem sok különbség van ám, csak szólok (persze azt feltételezve, hogy elég jól tanulsz ahhoz, hogy államilag támogatott képzésre kerülj majd be). Tehát igenis sok pénzt kell még rád áldozniuk majd.

A szépség és a megbízhatóság egyáltalán nem ritka használt autóknál sem.

Édesapám 3 éve vett 3 évesen egy VW Caddy-t, olajcserén és műszaki vizsgán kívül egy forintot sem kellett még rákölteni.


Toyota is van egyébként a kereskedésekben, akkor nézz olyat. Meg vinni kell egy ismerős szerelőt, sőt még jobb, ha elviszitek az áhított autót egy átnézésre, pár ezer forintért leellenőriznek mindent.


Mivel te vélhetően egy fillérrel nem járulsz hozzá az autó költségeihez, nem sok beleszólásod van abba, hogy Édesapád milyen autót fog venni.

2014. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
ezeken jót szoktam mosolyogni :) már 4 millió forintból olyan használt autót lehet kapni ami melett a corolla nevetség tárgyát képezi, és nem kell havonta szervizbe hordani. Gondolom te és édesanyád is rengeteget dolgoztatok életetekben hogy 500.000ft nem igazán érdekel. Majd egyszer megérted talán hogy azért mert egy autó új még nem biztos hogy jobb választás mint egy használt.
2014. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: tudom, hogy nem mindegyik olyan sz*r, de mi olyat szeretnénk, ami egy kicsit kitűnik a tömegből, és nem az a kocsi amit naponta 20-szor láthatsz. És azt hogy jó a toyota nem úgy mondom mint egy kisgyerek, rendesen utánaolvasok.


Másodiknak: mindketten gyűjtik a pénzt, szóval anyámnak is van beleszólása.


Negyediknek: azt még elhiszem, hogy megközelítheti, de hogy jobb legyen nála az csak úgy lehet, ha valami olyan autó, ami régebben átlag feletti volt (pl:BMW, Mercedes), de ma már átlagos, és már a kinézete elég régies.

2014. ápr. 26. 12:41
 6/38 A kérdező kommentje:
És még egyszer a negyediknek: anyám is sokat dolgozott, köszöni szépen :)
2014. ápr. 26. 12:44
 7/38 anonim ***** válasza:
97%

5 millióból két kocsi is kijön, 3 millióért BMW apunak, 1 millióért régi A merci anyunak, vagy e46 320d, attól függ melyik tetszik jobban neki, 1 millióból meg lehet szervizelni.

Toyota olyan semmijen autó ráadásul ronda is.

2014. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
japán kocsiknak a legnagyobb az értékvesztésük
2014. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ne szólj bele a felnőttek dolgába addig, amíg azt hiszed, hogy van "főiskola" meg "egyetem", mikor már vagy 10 éve bolognai rendszer van MO-n.
2014. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Hetesnek: te vagy nem tudod milyen szépek a mostani toyoták, vagy nagyon különböző az ízlésünk.
2014. ápr. 26. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!