Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A CVT váltós autók miért nem...

A CVT váltós autók miért nem gyorsulnak jobban, mint a manuálisok?

Figyelt kérdés
Mivel megszakítás nélkül gyorsul az autó.

2014. ápr. 28. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy folyamatos a nyomatékleadás és a CVT-váltó mindig képes a maximális nyomaték közelében tartani a fordulatszámot. Csak a CVT-k hatásfoka alacsonyabb, mint a hagyományos, fogaskerekes váltóké, mert a szíjtárcsa és a szíj közti súrlódás elég sok energiát emészt fel. Illetve azt is érdemes figyelembe venni, hogy a CVT eleve alacsonyabb nyomatékot visel el, mint a hagyományos váltók (legyen az akár kéziváltó, akár hidrodinamikus automata, akár kétkuplungos), ezért csak néhány gyár használja és ők sem a legerősebb típusaikban.

Sőt, a folyamatos nyomatékleadás sem behozhatatlan előny manapság: a leggyorsabb robotizált egy- és kétkuplungos váltók 0,1 másodpercnél is kisebb váltási időkkel is tudnak dolgozni, ami azért elég jó érték.

2014. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
CVT eléggé zsákutca iylen téren, annak jó aki nem akar a váltással foglalkozni, bár annak is ott van a sima autómata, könynen elhet jobban jár vele.
2014. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


#2-es! Én úgy tudom, hogy olcsóbb, megbízhatóbb, és a javítása is olcsóbb, mint a hagyományos automatának, bár azt nem tudom, hogy mennyivel. Nem tudom hogy jól tudom e, valaki erősítsen/cáfoljon meg.:) De ha így van, akkor nem mondanám zsákutcának, hétköznapi autókba teljesen jó. Mondom ezt úgy, hogy szerintem (is) rohadtul idegesítő hogy a fordulat nem változik, az autó meg gyorsul..:D

2014. ápr. 29. 01:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Picit késő van, hogy leírjam, de nézz pár CVT váltós autóról tesztet, gyorsulás rossz, mellé a fogyasztás sem valami rózsás hiába a motor fordualatszáma, és pár egyéb dolog.
2014. ápr. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi hülyén hangzik, mikor egy CVT-s autó gyorsul, olyan mintha csúszna a kuplung... Maradjon csak a robogókban az ilyen technika.
2014. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

CVT jó lenne,csak sajnos nem kiffort technika autókban,más váltó elterjedebb így tovább fejlesztették de a CVT-t nem!

De a CVT előnye amúgy is az,hogy mindig optimális fordulaton tartja a kocsi motorhát amitől sokkal hoszabb életű mint bármelyik,meg olcsóbb is az a tipus mert 400.000Ft + a Toyotánál,de egy automata váltó már 700.000-1.000.000Ft-tól kezdődik ami már húzos!

CVT amúgy most jelenleg csak városba jó.

De mondom a CVT nem a gyorsulásra hajaz hanem a motor kímélésére,mert bezony mindig optimális fordulaton pörög a motor,és olyan sincs hogy hopp 5 sebességes a kocsi de kéne már az a hülye 6 fokozat ha lenne,de mivel nincs visít a motor,biztos tapasztalta már sok ember,na ez CVT váltónál lehetetlen mert több milliárd váltófokozattal rendelkezik :D

Mondjuk kicsit vicces tud lenni ha megkérdezik hogy hány sebességes,és te ilyent mondasz hogy végtelen :D

2014. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!