Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfeletkeztem az olajcseréről...

Megfeletkeztem az olajcseréről, lehet ebből baja az autónak?

Figyelt kérdés

Renault thaliám van 1.4 benzines. 2éve és 4honapja vettem, akkor cseréltettem ki az olajat kb 14300km hajtottam bele. A gyár által ajánlott Elf olaj van benn, de ezen semmi használati utasitás nincs rajt.

Már be jelentkeztem szerelőhöz. de ilyenkor nem lesz gondja az autómnak?



2014. ápr. 28. 14:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%
ezek a km-ek meg évek csak ajánlások. Amíg szép sárgás az olaj, addig benne maradhat, amikor már sűrű, fekete, átlátszatlan, akkor lassan ideje cserélni. Hogy meddig marad tisztán, az a motor mechanikai állapotától függ. Bejáratós, vagy kopott gépben rövidebb ideig, 3-5000km-ig, ereje teljében lévőben akár 15-20000-ig is.
2014. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, futásteljesítményben épp okés a dolog, csak az időt futottad túl. Vannak sajnos akik sokkal ritkábban tesik meg a cserét mint kellene, akkor szokott gond lenni.
2014. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%

"Amíg szép sárgás az olaj, addig benne maradhat, amikor már sűrű, fekete, átlátszatlan, akkor lassan ideje cserélni."


A csere után 10 perccel már fekete, mindegyikben...

2014. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Csak ha megspórolod a mosóolajat. :-p
2014. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A könyve konkrét olaj csere periódust nem említ. Az előző tulaj 10-12ezer kilóméterenként cserélte le.

A mosó olajos dolog hogy működik? Van direkt ilyen olaj, vagy adalékot kell hozzá keverni?

2014. ápr. 29. 22:37
 16/26 anonim ***** válasza:
50%

Mosóolaj nem kell!!!


Bővebben, hogy miért is nem kell:

[link]


Ajánlott 10.000-15.000 km ként cserélni a motorolajat. 10.000 km-ként ha főleg városban volt használva, 15.000 km-ként ha zömében országúton, ilyen intervallumokkal baj biztos nem lesz emiatt.

2014. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Vizéli László ***** válasza:
75%
Éppen tegnap voltam én is olajcserén. évente szoktam vagy 15000km-ként. Általában az 1 év alatt 12000 km-t érem el. Kérdeztem is a maszek szerelőtől a témával kapcsolatban. Azt mondta az egy év ajánlás hogy minél gyakrabban költsd a pénzed. Inkább a kilométerekre kell jobban oda figyelni és hogy azt a bizonyos kilométert milyen használatban tetted meg.
2014. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség. Hogy mennyi szmötyi benne marad egy motorban, az éppen abból látszik, hogy a leengedett mosóolaj is fekete. Azt meg ne magyarázza nekem egy újságíró, hogy az olajcsere célja nem a korom és fémrészecskék eltávolítása a motorból. Nyilvánvaló, hogy a mosóolaj meghosszabbítja az olajcsereperiódust.

No persze az is egy politika lehet, hogy nem mosózok, teszek bele MOL Botondot vagy tescos olajat, és 5-7e km-enként cserélgetem. A lényeg az, hogy a motor ne a koszon fusson, hanem (viszonylag) tiszta olajon.

2014. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Senki sem írta egy szóval sem azt, hogy: "az olajcsere célja nem a korom és fémrészecskék eltávolítása a motorból". Hanem a kedves újságíró is pont azt írta, hogy pont ezért (is) szükséges az olajcsere.

Amit írt: Nincs már szükség mosóolajra, mert a mai motorolajok tökéletesen ellátják azt a feladatot is.


Ember, már nem 1970-et írunk. Még a leggagyibb Tesco-s motorolaj is messze felülmúlja a régebbi motorolajokat.


Sokkal fontosabb, hogy minőségi, teljesen szintetikus motorolajat kapjon - amit lehetőleg ne üssünk agyon, és ne vigyük le egy gagyi motorolaj szintjére azzal, hogy előtte telenyomjuk a rendszert mosóolajjal.

2014. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Azt írta, hogy a friss olaj majd oldatba viszi a kiülepedett trutyit. Vagyis félig trutyissá válik.

Hát nem jobb akkor már, még mielőtt azt a kva tuti szintetikusodat beletöltenéd, menni egy kört a ház körül a mosóolajjal, aztán leengedni az általa kioldott trutymót? Lassabban telítődik szennyezéssel az a drága olaj...

2014. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!