Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műlábbal - (bal) - lehet e...

Műlábbal - (bal) - lehet e autót vezetni? Sima manuálisat, vagy csak automatát lehet, Kresz-ben nem találtam.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Eleve a műláb miatt kell lennie egy korlátozásnak a jogosítványban (03.02.), ennek megfelelően szabad vezetni járművet. A bal láb hiányával automata vezethető minden további nélkül.
2014. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Manuális váltójút még egyszerű logika alapján sem, mert nem tudnád kezelni a kuplungot, vagy ha igen akkor a többi pedált nem. Automatát gond nélkül, épp arról szól hogy nem kell váltogatni, így kuplung sem kell, a fék és gázpedálokat meg úgyis a jobb lábaddal használod.
2014. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést,azt szeretném tudni,hogy szabad-e...hogy lehet az tuti,mert gond nélkül vezetem a manuálisat is,csak nem tudom,hogy tiltja-e a kresz.Gipszes lábbal nem lehet azt tudom.
2014. ápr. 29. 18:34
 4/18 A kérdező kommentje:
Már 2 éve így vezetek gond nélkül.
2014. ápr. 29. 18:35
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Talán hallottál a kőkorszaki Trabant Hycomatról. Az is egy automata sebváltós járgány volt, kifejezetten mozgássérülteknek. Tehát automatát te is vezethetsz. A kézi váltóval nem tudsz megbirkózni.
2014. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De igen! Mondom 2 éve így vezetek manuális váltósat,de most le fog járni a jogsim,és nem tudom mi lesz....
2014. ápr. 29. 18:37
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Nekem izomsorvadásom van, így semmilyen járművet nem akartak engedélyezni vezetés szempontjából.

Addig jártam utána, míg a mozgásbetegek központjában megjelentem egy vizsgálatra (hatalmas mázli, hogy két nő volt, aki magyarán szólva telibe szarta az egészet) és két szép szó után már írták is megfelé 1. fokra.

Szóval minden további nélkül vezethetek normális autót, manuális váltóval.

Egyébként semmi gond nincs vele, bármeddig elvezetek, van annyi erő a lábamba is.

19 vagyok.

2014. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Mindennapi vezetéshez lehet, hogy van elég erő a lábadban, de vajon egy vészfékezéshez is elég lesz? Akkor is tökig benyomva tudod majd tartani a féket, amikor az ABS miatt "veri" a lábadat? Közben pedig mondjuk ellenkormányozni, vagy félrerántani a kormányt?


Nem genyózásból írom ezt, elég gondod lehet enélkül is. Csak gondolj bele, most nagyon büszke vagy magadra, hogy "fúú, átvertem a rendszert", de ha beszállsz az árokba egy olyan helyzetben, amiben más autós simán megállt volna, esetleg elcsapsz egy embert, aki előtt egészséges ember meg tudott volna állni, akkor nem lesz ez az egész annyira menő - szerintem.

2014. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező akkor pl ha van partnak lefele egy kereszteződés és le kell lassítani,Majdnem teljesen hogy befordulhas.Ehhez a kuplung is kell a féken kívül,hogy ne fulladjon le az autó.Ezt még mindig nem tudom hogy bal láb hiányában hogy tudtad megoldani.
2014. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyszerűen úgy,hogy a bal lábam a kuplungon van végig vezetés közben.Benyomom a kuplungot,ballal meg a féket.Térd alatt van amputálva a lábam.Mátészalka mellett lakom,Pestet simán megjártam már többször is.
2014. ápr. 29. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!