Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi megy tönkre kézi váltós...

Mi megy tönkre kézi váltós kocsiban, ha rendszeresen olyan gyorsan váltok, mint egy autóversenyző?

Figyelt kérdés

ezalatt azt értem, hogy 2-ből 3-ba, 3-ból négybe szinte berántom a váltókart nagy fordualtról, tehát kiprögetem a kettest 6500-ig, és pár tized másodperc alatt betolom 3-ba, aztán kiforgatom azt is és nagyon gyorsan ráhúzom a 4.-et.


Ugyanez visszafele is csak motorfékkel, 5-ből 4, 4-ből 3-2


Azért kérdezem, mert észre vettem, hogy egyre nehezebb gyorsabban váltani a kocsival, tehát van amikor nem veszi be a 4.-et és ki kell kuplungolnom, de csak ah gyorsan húznám be sebességbe, meg 5-ből négybe van amikor megreccsen.

de felváltásnál sose.


Szóval milyen alkatrészek terhelődnek ilyenkor a váltóban?


2014. ápr. 29. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gondolom ezt egy lancer evoval csinálod nem pedig egy 1.2 corsával
2014. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát jelenleg még nem engedhetem meg magamnak a Lancer, de Japánnal járok :)
2014. ápr. 29. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:

visszaváltásnál adj gázfröccsöt

Ha nem corsa akkor gondolom 1.0 suzuki :)

2014. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na jó, de az érdekelne milyen alkatrésznek árt ez ha árt egyáltalán.

néha szoktam, de csak előzés előtt, 4-ből 3-ba miközbe húzom át lökök egy gázfröccsöt és úgy lököm vissza a váltót csak nehéz ezt összeszinkronizálni mert néha ránt egyet, de tanulok tanulok :)

1.3 am.

2014. ápr. 29. 21:29
 5/11 anonim ***** válasza:
ezt a japán kivikesek mutatták?
2014. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

magamtól jöttem rá kitapasztaltam, meg régen sok videót néztem, és nem tudtam rájönni mert pörög fel a motor mikor fékeznek, aztán nem sok időbe tellt amíg bevetettem a gyakorlatban, és tökéletesre fejelsztettem a technikát, ez a visszaváltás.

Meg alapból gyorsan váltok, mivel szimulátoron tanultam vezetni, kb 10 éve szimulátorozok kormánnyal

2014. ápr. 29. 21:39
 7/11 anonim ***** válasza:
mondjuka rudazaton lévő csuklók, gömbfejek biztos nem örülnek neki.
2014. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy gyorsan váltasz, hanem hogy betéped a kard a helyére. Lehet gyorsan váltani úgy is, hogy csak pont bepattintod a fokozatba.


A gyorsan váltás egyébként a szinkrongyűrűket gyötri meg egy kicsit. Ha ezt nem akarod, akkor tanulj meg duplakuplunggal váltani, mert az igazi autóversenyzők úgy váltanak, mert a versenyváltó megköveteli azt. Garantáltan gyorsabban teszik ezt, mint te szimpla kuplungolással. (kivéve ahol szekvenciális váltó van)

2014. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szinkron gyűrűk nem éreznek ilyenkor jót:)
2014. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg a motornak sem tesz jót ha sokszor jár ilyen magas fordulaton, gyorsabban kopnak benne az alkatrészek.
2014. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!