Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régebbi bmw-k tényleg olyan...

A régebbi bmw-k tényleg olyan sokat esznek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg csak olyanok válaszoljanak akiknek van/volt régebbi bmw-jük ( 1994-estől fiatalabbak - 2002-estől öregebbek )
2009. dec. 25. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, mert akkor még nem volt divat az üzemanyagtakarékosság - söt inkább az volt a pozitiv, ha sokat fogyasztott, mert akkor lehetett vele dicsekdeni, hogy erre is telik.
2009. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


valóban nem túl takarékosak, bár ez inkább a nagy motor autóknál ütközik ki. nekem egy e36 320i coupem van (93-as. 92-2000 között gyartottak a tipust). varosban 9-11 liter, autopalyan 7-9 orszaguton 6-8 litert eszik. forgalomtól, sebességtől, lábmérettől függően. gyari adat szerint 12.9et eszik városban, ezt még sosem értem el.1.6-tól kb 2500ccm-ig egyébként az mondható el, hogy nem igazán lettek takarékosabbak a motorok. de pl az új 745i motor meglepően takarékos lett a régihez képest, akár 5 liter különbség is lehet. szóval ha viszonylag kis hengerűrtartalmút szeretnél venni az újabbakkal sem járnál jobban.

2009. dec. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem annyira nem vészes, én egy '98-as 316i compactot birtoklok, ez városban 8,5-9, városon kívül 7,5 litert jelent ami nem mondom, hogy alacsony, de elmegy.
2009. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy alacsony fogyasztás, vagy erő és biztonság

Egy Chevrolet Spark a maga 800 köbcentijével lehet hogy csak 4 litert fogyaszt és könnyű vele parkolni, de bele se merek gondolni, mi történhet vele egy karambol során..


Az én BMW-m igaz öregebb, de azért idírom.

Most használjuk ezt az autót: 1989-es BMW E30 316i, 1.6-os benzines 102 lóerő.

vegyesen 7,5 , városban 8, városon kívül 6,5-7 litert fogyaszt, nagyon jó az úttartása, a futóműve világbajnok szerintem :D, a motor erős, jól húz, minden előzést biztonságosan lehet kivitelezni vele és szerintem ez a fogyasztás elég elfogadható, hiszen a régi Skoda 120L kocsink, ami 1986-os volt, az is megevett városon kívül 8 litert az 1.2 motorjával és az nem is ment..

A BMW-t ajánlom mindenkinek, biztonságos, masszív, kényelmes, megbízható és gazdaságos autók!

2009. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már a Daewoo szóba került: ismerősömnek van, így télen, rövid távon (átlag út 5-20 km között), átlag 2 fő + némi élelmiszerbevásárlás mellett kb. 5-6 l/100km között fogyaszt, a 800 köbcentis motor. Szóval attól hogy kicsi a motorod és a kocsi kasznija, a motorba még kell üzemanyag, hogy haladni tudjál :)
2009. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!