Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW, vagy Audi? Milyen kocsit...

BMW, vagy Audi? Milyen kocsit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen autót ajánlotok? Első autó lenne.

A BMWk tetszenek igazán, 3-as sorozatból néztem, 316, vagy 318.

Első sorban attól félek, hogy a BMW hátsó kerekes.

Egy 1.9es benzinest néztem ki(318), 2001es évjárat, esztétikailag szép, az eladó azt írja, hogy hibátlan a motorja, még nem mentem el megnézni.

Arra volnék kiváncsi, hogy kinek mi a tapasztalata? Megbizható az autó? Fogyasztása milyen? Drága a fenntartása?


Előre is köszi!



2014. máj. 5. 00:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Hátsó kereket max csúszós úton érzed majd amikor megy ki a hátulja.


A BMW-k, Audik általában megbízhatóak, azonban drágább a fenntartása mint pl egy Astrának mivel prémiumkategóriásak, kortól függetlenül. Egy 318 fogyasztása városban olyan 10-12 liter minimum.


Attól is függ hogy mennyid van a vásárlásra, 800 ezer alatt nem nagyon lehet kapni olyat ami rendben van.

2014. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél Audit.
2014. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem véletlenül sokkal olcsóbbak az azonos állapotú 4 hengeres 3-asok mint a 6 hengeresek. A 16 és a 18 is elég lomha jószág, mert nehéz a bódé annak a kis teljesítménynek, ezért eléggé nyomni is kell, hogy haladjon, emiatt be is kajál vegyesben kb 7,5-9 litert, és a hangja is csak olyan mint egy akármilyen 1.3-as, 1.4-es, stb. 4 hengeresé.

Egy 28i nagyjából kétszer olyan jól megy, és 8,5-10 liter körül kajál, szóval kb 1 literrel kér többet, de ha odalépsz szedi is a lábát, meg persze a 6 henger egész máshogy szól mint a 4.

2014. máj. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Audi A4 1,6 szerintem elég menő.

nekem is az van, menőnek is érzem magam benne, főleg mikor megkapom a fizetést, és televágom a tankot :DD

2014. máj. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Na ebből a kérdésből holnap délutánra olyan egymás torkának esés lesz... BMW vs. Audi, mintha húscafatot dobnánk a trolloknak.


De hogy visszatérjek a témához. A lényeg valóban ott van, amit egy fentebbi válaszoló is írt. A relative kis motorral szerelt szériáknál még eléggé szenved a motor, jobb akkor már inkább rögtön valami erősebbet venni, akkor a menetdinamika is jobb lesz mint az átlagos, és nem csak az alkatrészárakban veszed észre, hogy milyen kocsit vezetsz. :)

2014. máj. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Csakis BMW, fAbUDI már kiment a divatból gengszterek körében is, az új modellek semmi innovációt nem hoztak.
2014. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó kedves neked milyen autód van? És milyen évjárat?


Én ugyanis baromira örülnék egy ilyen új fabudinak... Eltudnék viselni sajátnak egy Q7-est mondjuk, hiába semmi innováció...

2014. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
A Q7 rettenetesen elavult, lassan 10 éves konstrukció, 2 X5 generáció van már azóta
2014. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Jó mindkettő, csak már egyre több van belőlük. Amint beesik 2 millió alá egy hasonló autó ára, máris hordják be az országba őket. Az a baj, hogy a sokat futott elhasználtakat hozzák, amik utána hetekig, hónapokig a szerelőnél vannak. Szembe a szerelőműhelyben már sok ideje vár néhány ilyen kérdésben szereplő autó a szervizre. Kérdeztem, hogy kifélék mifélék ezek az autók, a szakértő mester mesélte amit leírtam. Még annyit mondott, hogy megbízható autók, de ha olcsó sokat futottat vesz valaki, az ne csodálkozzon, ha utána drága lesz a javítás.

Szerintem ne vegyétek ezeket.

Ha olyat találsz, aminek valóban jó a motorja, esztétikailag viszonylag szép és a futóműve is jó, azt meg nem adják oda olcsón. Gondolom, olcsón láttál ilyen autókat valahol, de jusson eszedbe, hogy nem véletlenül olcsók. Azért ennyi, mert valakinek már nem volt pénze megjavíttatni, vagy legalábbis nem érte meg, vagy már túl sokat futott és nem gazdaságos a fenntartása. A hibátlan motor az kinek mit jelent. Biztos működik, de te azt nem látod, hogy attól még van-e már valami baja. Az olcsón vett autó később szokott drága lenni.

Én autóból ha használtan vennék, akkor az első néhány évjáratot kihagynám, mert akkor még megvannak egy adott típusnak a gyerekbetegségei, amit a későbbi évjáratokban kijavítanak, erre is oda kell figyelni. Ellent kell állni a csábításnak. Első autónak bátor kezdés egy ilyen. Volvo S60-asoknak csábultam el nagyon, egy márkakereskedésben láttam kettőt is, beszámított autók voltak olcsók. Áradoztak róluk. Végiggondoltam a fentieket és inkább nem vállaltam be őket. Pedig a Volvo ritkább és kevésbé szerviz igényes autó, mint ezek és mégis inkább egy Mazda 6 mellett döntöttem. Szép, dinamikus és alig kell rá költeni. De első autónak még ez is túlzás szerintem, nemhogy a kérdésben szereplők.

2014. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem ne vegyétek ezeket."


Szerintem nem érted mire kellenek. Jössz itt az észérveiddel...

2014. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!