Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoron váltás?

Motoron váltás?

Figyelt kérdés

Igy kell?

minden váltásnál kuplungot behuzni.

ha 1 esbe akarom rakni lefele rugom a kart. utána felfele kettot akkor kettes még egyet felfele akkor hármas.. stb?



2014. máj. 5. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Majdnem. Felfelé elég egy határozott nyomás és 2.-ban van.

Ha finoman csinálod, akkor üres.

2014. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Légyszíves használd a keresőt.


És nem kell rúgni. Finoman taposni vagy húzni kell. Rúgni csak ha tönkre akarod tenni.

2014. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kivéve az úgyneveztett "körváltós" motorokat. Ott minden sebesség lefelé van, a legfelső után meg üres, és megint egyes. Felfelé húzni csak visszaváltáshoz kell, mondjuk 3-asból 2-esbe. De ez mifelénk elég ritka megoldás. (Honda Cub 50, Yamaha YB-1, stb)
2014. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy van a Jawa-k megoldása, ahol csak megállásnál kell kuplungot húzni, mert azt a váltókar is működteti.
2014. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. máj. 5. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
@4 Mi ez a Jawakkal? Nem tudom mire gondolsz, hátha valami ujdonság amit nem tudok róluk. Nekem Jawa Idealom van, aminek annyi a különlegessége, hogy az egyes felül van és onnan megy lefelé 2,3-ba.
2014. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 350-es Jawákon (Cezet 350) van ez így. Induláskor se fontos kézzel kuplungolni, mert a váltót letaposva kiemel a kuplung is, és úgy lehet elindulni a motorral, mint egy autóval, vagyis a bal lábbal a váltókart (kuplungot) felengedve. Érdekes dolog az biztos, mikor a jogsit csináltam, volt egy Jawa 350-es tanulómotor, persze én "beidegződésből" kézzel kuplungoltam, de mkor húztam fel a váltót, akkor érzett hogy semmi ellenállása nincs a kuplungkarnak.
2014. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!