Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki ért a motorokhoz írna egy...

Aki ért a motorokhoz írna egy kommentet? (keverékolaj)

Figyelt kérdés
Szeretnék venni olajat de milyen márkájút vegyek? És ha lehet ne olyan 3000ezer forintosat írjatok mert arra sajnos most nincs pénzem. :( 1500-2000 forint értékben egyáltalán lehet venni még jobb minőségű olajat? Egyébként egy régi Danuvia 125ccm-ről van szó... 15 éves vagyok...

2014. máj. 7. 20:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
igen azt tudom hogy nagy forgalmú kútnál kell mert azoknál általában jobb a benzin minősége
2014. máj. 7. 22:11
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A Danuvia 75-ös oktánszámú benzinre lett tervezve. A 95-ös bőven elég, a 100-as benzin felesleges pénzkidobás.

(csak remélni tudom hogy 15 évesen nem széthajtani akarod a mezőn, hanem idővel szépen lassan restaurálni ezt a remek magyar gépet)

2014. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
sose használtam mezőn... faluban lakom és mindig csak aszfalton mentem vele. eddig ami hibája volt megcsináltam. van egy barátom aki ért a motorokhoz és ő szokott segíteni..
2014. máj. 7. 22:17
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint léteznek normális emberek is a korosztályodból.
2014. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az az válaszadó aki írta a repsol olajat linkelte is, egyetértek vele, az az olaj jó (2300/liter kb.). Úgyis 33 liter benzinhez kell egy liter olaj. Viszont a nagyobb oktánszámú benzint nem javasolnám, egyrészt felesleges, másrészt még tényleg amikor ezek a motorok újak voltak még sokkal kisebb oktánszámú benzinek voltak, úgyhogy a 95-öst javasolnám, főleg ha a pénz is számít az olajnál is, fogyasztásban nem hozza vissza a 100-as benzin árkülönbözetét.
2014. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
rendben!egyébként csak kérdeztem hogy tényleg jobban megy-e tőle a motor... :)
2014. máj. 8. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!