Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az rendben van ha eldöl a...

Az rendben van ha eldöl a motor és folyik blöle a, , benzin, , (folyadék)?

Figyelt kérdés
Ha eldölsz egy 600 as motorral és kezd fojni valami belöle,(semmi sebesség csak el dölt....),gondolom benzin lehetett mivel benzinszag volt körülötte.de amint felálitottam többet nem fojt semmi haza tudtam menni.Azota nem használtam de fogalmam sincs honnan fojhatott(kb 200 ml folyadék/benzin)Elöre is kösz a segitséget.
2009. dec. 27. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizony, előfordul az ilyen. A motorok üzemanyag-ellátó berendezését úgy tervezték, hogy függőlegeshez közeli állásszög esetén működjön hibátlanul. Ezért ha jelentősen kibillented a függőlegesből (pl. eldől), akkor megeshet, hogy folyik belőle a benzin. Általában a tanksapka szellőzője alatt szokott folydogálni, de előfordulhat, hogy a karbi úszóházából löttyen ki az üzemanyag (ez leggyakrabban a légszűrő irányába szeret folyni, amennyiben lehetősége van rá).
2009. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és amit kifelejtettem: a "folyik" ige valamennyi ragozott alakját ly-nal írjuk.
2009. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,és elnézést a helyesírási hibákért.
2009. dec. 27. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:
az üzemngyagpumpát el kell zárni
2009. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!