Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romet Pony főtengelyék miért...

Romet Pony főtengelyék miért vágódik le vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,kéne egy pár jó tanács :)

Van egy szép kis pony-m,most teszem rendbe,csak akadt egy olyan gond hogy kaszálja a főtengelyéket,valamiért pár beindítás után levágja a kiálló végét...tippem az volt hogy a lendkerék szorúl...nekiestem minden frankó,semmi szorulás de továbbra is ugyanaz a helyzet hogy aratja az éket...valaki valami ötlet?

Első motorom szóval az én tudásom itt elfogyott,légyszi aki tud segítsen :)



2014. máj. 9. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az nem ék, és nem arra való hogy rögzítse a lendkereket, hanem csak megvezeti!

Az igazi rögzítést az önzáró kúp végzi, ha nincs elkopva, vagy bemaródva! Ha lehúzó nélkül lejön a lendkerék, akkor vagy a lendkerék, vagy a főtengely, vagy mindkettő kuka!

Persze létezik olyan gépműhely, ahol fel tudják szabályozni, de nem hiszem, hogy megérné!

2014. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jav: Az nem ék, hanem retesz, és nem arra való...
2014. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy mi az,ék vagy retesz vagy bizbasz oly mindegy,bár minden helyen főtengely ékként lehet kapni...a kérdés továbbra is az hogy miért vágódik el,az illesztések tökéletesek azzal nincs baj,azt kéne tudni hogy mi szorúlhat meg a lendkereken kívűl aminek okán elvágja az éket.
2014. máj. 9. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

"a kérdés továbbra is az hogy miért vágódik el"


Ezek szerint nem csak tuskó vagy, hanem a szövegértéseddel is gondok vannak. Azt hiszem leírtam miért forog le.


"az illesztések tökéletesek azzal nincs baj"


Azt csak te hiszed!


Na jó, a továbbiakban oldd meg magad, az én türelmem itt elfogyott!

2014. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Harkonnen már leírta.

Azért nyíródik el a retesz mert az kapja a terhelést. Márpedig azt nem arra tervezték, nyíró hatásnak nem túl ellenálló.

Ennek egyetlen oka lehet, méghozzá az hogy az önzáró kúp nem zár.

Ezt okozhatja több dolog is. Például sz hogy kopott. Vagy lehet rajta szennyeződés(szép fém tisztának kell lennie mindkét felületnek) De az is lehet hogy a csavarjával nem húzod eléggé össze. Ezt okozhatja az is akár hogy az anya még idő előtt a tengely végéhez ér. (persze nem megoldás hogy akkor megtéped jól, abból csak metszenetek vagy törés lesz)


Az nem lehet ok hogy valamibe akad a lendkerék. Ha jó a kúp akkor hamarabb kellene ledarálnia a lendkereket, vagy amibe akad minthogy megcsússzon.

2014. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami.

Kend be krétával a tengely kúpját, retesz nélkül illeszd össze és finoman fordítsd el rajta(persze úgy hogy már majdnem szoruljon) aztán levéve ha maradt rajta kréta akkor rossz a kúp. Ennyi.


(remélem jól írtam, rég csináltam ilyet)

2014. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Harkonnen,lehet hogy velem vannak a bajok,de figyelj,Heeegany letudta írni normálisan hogy mi a helyzet,hogy nézzem meg miba gond és azt is hogy pontosan mi ennek az elmélete...te is írtál belőle,de közel se annyit amennyit egy abszolút tapasztalatlan embernek el kell mondani,való igaz nem értek hozzá és köszönöm a válaszokat,így Heeegany leírása alapján tudom mit kezdjek vele.

Legyek tuskó,de jobban szeretem kinyilvánítani a véleményem,ha meg tévedek beismerem kész,de beszari nem leszek

2014. máj. 10. 00:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az üzenet küldője: ****** Bence

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 00:34

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Romet Pony főtengelyék miért vágódik le vajon?

"jav: Az nem ék, hanem retesz, és nem arra való..."

Az üzenet témája: bocsi

Az üzenet szövege: Nem kérdőjelezem meg hogy értesz hozzá csakbegy picit részletesebben leírod úgy mint Heegany az neked két perc és egy idegbaj minusz,nekem meg teljes infó és tán tanulok is belőle valamit,mert fater idebaszta nekem a kis ponyt félig szétkapva és örülök hogy nagyjából már sikerült összerakni...bocs ha bunkó vagyok,családi ökörség,de félinfóval nem tudtam mit kezdeni bocs ezért ne legyen harag szerintem,ne kapd fel a vizet


Hát nem is kapom fel, ha pl. az első komment úgy szólt volna, hogy "Te figyelj, mi is az az önzáró kúp?".


Apád is jó fej, hogy csak leteszi a cuccot. Kb. annyi idős lehetsz, mint a középső fiam, de én szoktam segíteni neki, és amit lehet megtanítok abból amit tudok...

2014. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!