Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs szikra danuvia...

Miért nincs szikra danuvia 125 motornál? Ha szakadásvizsgálóval rámérek a gyujtókábelre és testre akkor azt mutatja hogy összeér, ha a kalapácsot kinyitom akkor is. (a motor 8 éve lett szétszedve utolsó percekig könnyen indult)

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 22:53
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
Gyertya, gyertyapipa, gyertyakábel..
2014. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez valamiért nem ilyen egyszerű. A kondenzátorról is le kell csatlakoztatni a vezetéket, ehhez valószínűleg a lendkereket le kell húzni. De egyébként nem ott lesz a gond,

lehet hogy a trafó már halott, persze csak ha már minden érintkezési pontot leellenőríztél és kizártad a kontakthiba lehetőségét.

2014. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert a gyújtókábel nem direkt csatlakozik a megszakítókalapácsra - tehát ahogy próbálod úgy nem vizsgálható.

Egyrészt a szakadásvizsgálattal csak az elektromos vezetést tudod ellenőrizni, egy gyújtókábelnél azt, hogy áthúz-e valahol nem (mert a multiméter feszültsége nem fog "átjutni" ahol a 15kV környéki gyújtószikra átüti a szigetelést).


Az alkatrészeket szétszedve lehet vizsgálni, összekötve, rendszerben mérni nehézkes/lehetetlen.

Ugyanolyan, mint minden gyújtásrendszer, csak annyi az eltérés, hogy a trafó a lendkerék alatt van (az a legnagyobb tekercs). Ugyanúgy van kondenzátor és minden egyéb.


Itt nézz körül:

[link]

A linkelt Danuviás szakirodalmakat töltsd le, olvasd el és egyszerűbb lesz az életed.

2014. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én azt a tippet kaptam hogy a gyujtókábel csatlakozása egy kis rézlemezhez érintkezik és azt csiszoljam vel. Kicsit felcsiszoltam de még mindig nincs szikra.A lendkereket lehúztam és nem volt benne retesz.
2014. máj. 11. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor a primer vagy a szekunder tekercs zárlatos. Nem ismerem a Danuviát, azt hiszem annak egyben van a kettő a gyújtás alaplapon. Na olyat nem nehéz szerezni és nem is egy ökör árába kerül.
2014. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 - a retesz (retesz van benne vagy csap mint a Pannoniánál?) hiánya nem akkora baj, mert az csak megadja a helyzetét, a kúpfelület rögzíti, az is akadályozza meg az elfordulást.


Ha végigvesszük az egész rendszert, akkor a következők lehetnek rosszak:

-gyertya

-gyertyapipa

-gyertyapipa-gyújtókábel csatlakozása

-gyertyakábel

-gyertyakábel-gyújtáskivezető (kis bakelit betekerve a blokkba) csatlakozása

-gyújtáskivezető (repedés -> testre húz át a szikra, jellemző hiba ÉS nagyon kell vigyázni a kivezetőre, mert nagyon megdrágultak az ép darabok)

-gyújtáskivezető-tekercs érintkezése

-gyújtótekercs

-alaplapi vezetékek

-kondenzátor

-megszakító

-gyújtáskapcsoló (folyamatosan lekapcsol, testel)


Ennyi hibalehetőség van. El kell indulni a legegyszerűbben ellenőrizhetőtől és menni amíg nincs meg a hiba. Elsőre megnézni jó állásban van-e a gyújtáskapcsoló; aztán gyertyacsere; utána ránézni a kábelre, nincs-e kidörzsölődve vagy valahol megsérülve; ezekután a megszakítóra hogy nincs-e közötte valami olaj- vagy fémmaradvány; ha az is oké, akkor a kábelt ellenőrizni szakadásellenőrzővel (a kivezető belső réz talpa és a gyertya csatlakozója között)... Szépen logikusan végig mindenen.

A tekercset is meg tudod mérni, de most fejből nem tudom az ellenállását a primer és a szekunder oldalnak - de biztosan megtalálod valahol a neten.

2014. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még most volt időm foglalkozni vele és az volt a baja hogyhogy a gyújtótekercsröl ami jön vezeték a megszakítóra(vékony kis réz drót) azon a szigetelés el volt öregedve és folyamatosan letestel. Húztam rá 1 vékony zsugorcsövet és azóta pöccre indul.
2014. aug. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!