Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 650ccmes kawám, de...

Van egy 650ccmes kawám, de csak A2-es jogosítvánnyal rendelkezek mire számíthatok így ha megállítanak a rendőrök?

Figyelt kérdés
Át tudom úgy íratni a forgalmiját hogy 25kw? Vagy valami? Mire számíthatok ha így megfog a rendőr? Le akarom tenni a A-t is de csak 20éves vagyok, szóval még sok idő mire oda jutok... Már 1éve motorozgatok így, de csak itt a kisvárosban (vidéken) még sohasem volt gond a rendőrökkel. De mostanában kicsit több van belőlük és kiváncsi lennék hogy mire számíthatok ha megfognak? Vagy csináljam úgy hogy ne kapjanak el ha esetleg el akarnának?! Nagyon sokat dolgoztam és spóroltam, hogy megtudjam venni ezt a motort és nem szeretném csak úgy eltenni 3évre a garázsba...tudomtudom.. vehettem volna kisebb ccm-eset is de hát nem tudok mit csinálni régi szerelem volt első látásra és "most" ugy beteljesedett, szóval nem szándékoznék lemondani róla..
2014. máj. 11. 11:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm! :)
2014. máj. 11. 11:29
 2/4 anonim ***** válasza:

A forgalmit nem tudod átiratni.

Ha a rendőr megfog, akkor az olyan mintha jogsi nélkül vezetnél (mivel nincs is jogsid erre a kategóriára). Pénzbírság, jogsibevonás.

Ha meg megpróbálsz előlük meglógni akkor körözés, és onnan már nagy sz@rban leszel.

Sok választásod nincs, vagy eladod és veszel addig egy gyengébb gépet, vagy nem használod.


Amúgy az A2 35 kW teljesítményig jó. Ha ezalatt van a gép akkor felejtős a fönt leírtak.

2014. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy,ahogy a kettes válaszoló írta.Egyébként nem kell már 3 évet várnod a jogsira,2 éves A2-vel leteheted a korlátozás nélküli A-t!Én se járnék így,mivel ha megfognak,vagy baleset részese vagy(akár vétlen félként is),akkor nagyon meghurcolnak.Nem éri meg,mindettől függetlenül:Széles utat!
2014. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez jogosítvány nélküli vezetés, aminek az eredménye az előadó kedvétől függően pénzbírság 300e-ig vagy / és a meglévő jogosítványod bevonása, illete kategóriaszerzéstől való eltiltás lehet.


Ha menekülsz és akár csak a rendszámod fel tudják írni akkor ez nagyon kemény súlyosbító körülmény. Ha még el is kapnak akkor könnyen lehet, hogy éjszakázol egyet a bidám bidámokkal egy hideg priccsen, hogy megtanuld a leckét.

2014. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!