Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VOLVÓ melyik jobb a diesel...

VOLVÓ melyik jobb a diesel vagy a benzines? Kombiról esetleg valami? V vagy S jelűek? Bármilyen infó hasznos, döntés felé lépegetek.

Figyelt kérdés
Előre is köszönök minden tanácsot!
2014. máj. 12. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mire használnád. Ha sokat mész akkor dízelt érdemesebb venni (csak ne az 1.6-osat). A V a kombi, az S a szedán.
2014. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez így elég tág. Attól függ melyik kasztniról van szó, mire használnád, mekkora futással..


Írhatnám, hogy nekem S80 T6-om van, de nem biztos, hogy neked közel 300 lovas nagy szedánra van szükséged. :D

2014. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

10 éve csorgatom kb a nyálamat egy volvóért most látszik realizálódni egy használtra. Teljesen az elején vagyok a keresgélésnek ( nem ittam előre a medve ...)

Nekem az a szívem csücske aminek hátul a "farkában" van egy szép görbület, ív. ( melyik az ? Mintha több tipusnál látnám ezt az ívet )

Kombi kell a nagy hely miatt ( cipekedni ) és közepesen sokat mennék vele de megbízható kell legyen hosszú úton is ( kb 1500 km egy húzásra )

Leginkább városban , külvárosban használnám.

Köszönöm a segítséget!!!!

2014. máj. 12. 21:28
 4/16 anonim ***** válasza:
A dízelek jók szoktak lenni, de mindenképpen át kell nézegetni a kasznit is alaposan!!
2014. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

[link]

2014. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bizony! :) Igen. Feketében keresek . ( ismered a citroen cx-et? )
2014. máj. 13. 08:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen kocsim van Volvo V70.Van még a családban egy S60-as is ami ugyan az a kocsi csak sedan változatban.Mind a kettővel meg vagyunk elégedve.Alkatrészárai normál kategória.Persze nem Swifthez kell hasonlítni.Futóműve jól birja a magyar utakat.Ezekbe még igazi volvo motorokat raktak amik nagyon tartósak és megbizhatók.Dizeleseken általába nagyon sok km van.Ezeken ugyan azok a hibák jőhetnek ki mint más dizeleseken.Jó választás lehet a szívó benzines.Egyszerű megbizható konstrukció és hosszú úton elmeg 7-literrel is.Átlag kb 8,2L ami nagyon jó ilyen nehéz kocsinál.
2014. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szívó benzinest vegyél, ahogyan előttem is mondták többen.
2014. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mennyivel jobb avagy miért jobb az un. "szívó benzines"?

Mi abból a legrégebbi évjárat? ( ár miatt a kérdés )

Kombiban van ez a fajta?

2014. máj. 13. 20:50
 10/16 anonim ***** válasza:

Van a kombiban is szívó benzines, de azzal ne nagyon számíts 7-8 literes fogyasztásra. Ebből a gömbölyítettből 2000-res a legrégebbi. Ebben csak a 2.4-es 5 hengeres benzines volt szívó ( 140 és 170 lóerővel), de a 2 literes turbós benzines is elég megbízható lett.


Ezekben még akad a VW féle 5 hengeres 2.5TDIből. Azokban tuti már sok megtett táv van, de elég egyszerű és megbízható motorok azok is.

2014. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!