Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa Ideal segédmotorkerékpárb...

Jawa Ideal segédmotorkerékpárba be lehet építeni Jawa Babetta gyújtást és 60-as hengerszettet (gyári főtengellyel)?

Figyelt kérdés
Most veszek egy Jawa Idealt és szeretném egy kicsit "feltuningolni" :)

2014. máj. 12. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

A gyári főtengő még birná is mert amugyis csak 55ccm az a 60ccm :)

A babetta gyújtást is bele lehet fabrikálni de átalakítást igényel. (én lehet h nem kinlodanék...) Annyit tudok hogy a babó és a ideál kúpja egyforma


Ha tuningolni akarsz akkor vegyél mustang blokkot hozzá.

Mert a "vezérlése" is más a karbija is nagyobb a hengerfeje is nagyobb sűrítésű arányú, illetve a szívótorok is asszem nagyobb (és így erősebb lesz meg lesz ugyanúgy egy gyári blokkod)


Persze csak akkor ha nem kevered az idealt a jawa 20-assal

2014. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, ment a zöld pacsi :)

Amúgy a 05-ös Jawa Idealra gondoltam

2014. máj. 13. 01:00
 3/4 anonim ***** válasza:
@1 mi a különbség a mustang és a 05Ideal blokk között. Nekem ideal van es nem 2loeros mint a gyengebb mustang, hanem rendes nagy szivotorok van rajta, rovid kipufogo konyokkel. Vezerles alatt nemtudom mit ertesz, kalapacsos megszakitos mindegyik. Hengerfej szerintem meg ugyanakkora. Megy mint a fene, apam mondta, hogy mikor meg o volt gyerek ketten mentek vele es birta a menetet.
2014. máj. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

A hengerfej között ez a különbség (külsőre ugyanúgy nézz ki

[link]


Vezérlés alatt pedig főleg arra gondoltam hogy kisebb a hengerfalában az átömlőcsatorna mérete. Egyszer méregettem is és volt 0,5-1mm es különbségek is a kipu és a szívócsatornák között de ez lehet hogy mérési pontatlanságom miatt lehetett mert a tolómérő mélységmérőjével próbáltam


A blokknak sok mindenben különbözik:

Más főtengely., Más főtengelycsapágy. Más váltómű (bár lehet h csereszavatos a mustangéval)

A kihajtótengely amire a lánckerék megy az is más. És az egyik fogaskerék más mert csak 3 körmös (z18)

2014. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!