Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vezetés óra hogyan zajlik?

Első vezetés óra hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sikeres kresz után, holnap lesz az első vezetés órám, és kicsit izgulok.

Hogyan zajlik le az első két óra?



2014. máj. 12. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmondja az alapokat. Aztán megismerkedsz az autóval. Elindulás, váltás, megállás, kanyarodás... Ilyen apróságok lesznek először. Nem kell izgulni:)
2014. máj. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
változó...én pl mentem a városba vezetni.
2014. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Megmutatja az autót, mi micsoda rajta, aztán elmentek kenyérért, beugrotok Pityu bához egy csavarkulcsért és a gyereket elhozzátok az oviból.
2014. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a válaszokat :)
2014. máj. 13. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
ja lehet , hogy elfogtok ugrani ide oda vezetés közbe,nálam sokszor előfordult ,hogy haza kellett mennie, vagy boltba mentünk,sőt volt mikor piacra!!!! több mint negyed órát vártam rá a kocsiba...de mind1 jófej volt jó oktató(nő) :), nekem első órán az volt még , hogy kivitt rutinpályára aztán csúsztatott kuplunggal elindulás fékezés ,ezt párszor ismételve kanyarodás stb.. majd hazafele félútig városba vezethettem még
2014. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Van oktató aki 2 órán át magyarázza a műszerfalat anélkül, hogy megmozdulnátok.

Van aki azonnal gyakorlatokat csinál, van aki ennek a keveréke.


Akinél én voltam, az a gyakorlatot szerette.

Nekem csak 45 perc volt az első órám (tehát 1 óra volt, nem 2), és lényegében mentem pár kört a tanpályán gáz nélkül, csak kuplunggal.


A lényeg a kuplungkezelés volt az elindulásban. Ha jó emberhez kerülsz, akkor ezt fogod gyakorolni,a kuplungot, az elindulást. Második órámon csúsztatás volt, meg rutinozás.


Persze ha már tapasztaltabb vagy, akkor az ilyenek kispórolhatóak.

2014. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már sokat vezettem autót, megis van a sajátom, azon gyakorlom.

Elkezdte sorolni hogy melyik a kuplung, fék és gáz, amire kapásból válaszoltam, hogy tudom tudom.

Azt mondta, nézzük meg akkor hogy megy.

2 kört mentünk a rutin pályán, szlalom, és emelkedőn felfelé megállva, majd elindulva, aztán mentünk is ki a forgalomba.

Eszméletlen jó érzés :D

2014. máj. 13. 15:43
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

hihetetlen mik vannak.azért szerintem elfogadhatatlan valakit egyből forgalomba vinni.szerintem ez közúti veszélyeztetésnek simán elmegy.aki azt sem tudja mennyire fékezzen vagy mennyire tekerje a kormányt különböző élességű kanyarban kuplungról nem is beszélve az mit csinál a forgalomban?hát igen másokat és magát is veszélyezteti.azért tudni kéne nemet mondani az oktatónak.más kérdéseknél olvastam már olyat is hogy első óra az autópályán volt.az ilyen tanuló meg is öli magát mert az oktató azt kéri...

másik amit nem értek hogy az oktató ügyeit intézgetni a tanóra alatt és arra várni vezetés helyett.ja hát nem ő fizet érte hanem a tanuló :)

belegondoltatok hogy azért fizettek hogy ő munkaidejében intézgesse az ügyeit amiket azon kívül kéne?

vagy ez máshol is bevett gyakorlat hogy a 8 órás munkaidő csak 6,5 mert utána elmentek boltba,postára.főnök tolerálja?:) mert ott a tanuló a főnök nem az oktató.az oktató oktat a tanuló meg nem is keveset fizet ezért.

főleg amióta kilométerből meg van határozva mennyit kell menni...

ez csak úgy elfogadható hogy nyugodtan menjen csak postára fél órát de utána vagy ráhúz annyit a vezetésre vagy azt az órát ki sem kell fizetni.

2016. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!