Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson kevés üzemanyagtól...

Simson kevés üzemanyagtól melegedhet?

Figyelt kérdés
Simsonom olyan, mintha kevés üzemanyagot kapna, de attól még megy, viszont melegedik is, nem rögtön de egy pár kör után már eléggé. Ez a jelenség azóta van, hogy a karburátort kipucoltam (Bing 17). Lehetséges hogy ez miatt melegszik? Másik, hogyha a szivatót ráhúzom járó motornál, a motor felpörög, az lehet azért mert kevés anyagot kap? Ha keveset kap, egy nagyobb főfúvóka megoldja a problémát? Hidegindítása egy borzalom, rúgásra tolásra, szivatóra nem reagál, egy kör tolás, meg kb 30 rúgás után nagy nehezen beindul, de ha beindul és bemelegedik akkor semmi baja (karburátor pucolás előtt nem voltak ilyen tünetei a motornak, csak muszáj volt mert sokat állt előtte). Válaszokat előre köszönöm!

#Simson #S51 #S53 #főfúvóka #bing karburátor
2014. máj. 14. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a pucolásnál elállítótál valamit a karbin. Van rajta egy levegő szabályozó csavar és egy alapjárat szabályozó csavar. De itt megtalálod a pontos leírást hogyan is csináld a karburátor beállítást. De ha nem vagy biztos magadban mutasd meg egy szakinak és neki kb. 5 perc(próba körrel együtt).:)
2014. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi itt a link: [link]
2014. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen a gyertya színe? Ha vilgosszürke vagy netán fehér, akkor keveset kap. Ha "őzbarna", akkor jó.

A válasz a kérdésre tehát: igen, a kevés üzemanyagtól melegedhet.

Kísérletképpen azt próbáld ki, hogy hidegindítás előtt leveszed a gumikarmantyút ami összeköti a karbit és a légszűrőházat. Vagy vedd le a karbiról a tuning légszűrőt ha az van rajta. Majd fog be a karbi szívónyílását úgy hogy azért egy kicsi levegőt kapjon. Akkor szívató nélkül próbáld berugni úgy hogy kb félgázt húzol. Ha így könnyebben indul, akkor a szívatóval van valami gond.

2014. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bedi004 válasza:
Össze-vissza álitgattam a karburátort, mire rájöttem hogy szorul a dugó a hengerben! Nekem tökéletesen indult, volt alapjárat, de ha elindultál elváltottad a kettest akkor megtorpant. Szivatóval bírt csak menni... 5 perc alatt olyan forró lett a henger hogy grillezni tudtam volna rajta...Aztán észrevettük hogy füst jön a karburátorból...majd egy próba kör után levettük a hengerfejet és narancssárgán izzott benne a dugó... szóval szerintem az hogy nagyon melegedik szinte biztos hogy heneger...
2014. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!