Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jobra tartas szabalyait...

A jobra tartas szabalyait miert nem tartjak a magyarok nagy tobbsege?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ausztriában fogadásból hibátlanul el szoktam találni hogy melyik kocsi magyar, amikor még olyan távol van hogy a rendszám nem látszik. Pont abból, hogy a magyar szinte az út közepén hajt, vagy össze-vissza cikázik, illetve a sebességét sem egyenletesen tartja.

De egyszer odakinn egy német rendszámú terepjárós tört némettel érdeklődött valamit tőlem. Erre én egyből rávágtam hogy magyarul beszéljen. Meglepődve kérdezte hogy honnét tudtam hogy ő magyar. Áhh, nem is tudom, vajon honnét?

2014. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 oka van:

- azt hiszi a külső sáv a kamionoknak van fönntartva

- a középső sáv lesz jó neki Budapesten ezért Fehérvárnál gyorsan besorol hátha nem lesz több alkalma

2014. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a magyarok nagy többsége betartja a törvényeket.

Jobbra tart, és befizeti az adóját.

Valószínű te azt a kisebbséget szúrtad ki, aki úgy érzi, neki mindent szabad. És ennek jegyében bármit megtesz büntetlenül.

Véleményem szerint ez a gyermekkori bilire szoktatási trauma hozadéka, mert nehezen ment nekik, és innentől úgy érzik, nekik törvény nem számít.

De mondom, ettől még a többség gond nélkül veszi az általad említett akadályokat.

2014. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert a magyar utak többsége olyan sz@r, hogy ha a szélén mennénk, elég sűrűn kellene futóművet állítani
2014. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Autópályán sem tartják be, kedves #4.
2014. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert lusták, egoisták és az életben megélt sérelmeiket, kisebbségi komplexusukat sokan az autópályán akarják kompenzálni. Magyarországon nincs szigorú vagy inkább semmilyen gyakorlati retorziója a belső sáv "kibérlésének".

Nyugaton azért úgy hallottam hogy van.

Meg a jobbról előzés még egy bevett dolog, ez részben a belső sávosok miatt van, részben meg abból fakad hogy a lehajtók előtti lassítósávra nem vonatkozik a jobbra tartási kötelezettség, ezáltal sokan úgy gondolják hogy jobbról így simán el lehet menni az egyébként szabályosan szabályosan haladó mellett. Arról nem is beszélve hogy sokan ezek közül nem is tudják hogy ez szabálytalan.

2014. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mert magyarok!


a románok, lengyelek, szlovákok..... miért nem tartját be a kreszt Magyarországon....?

2014. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos rossz tapasztalatom van a magyar soforokkel.

Itt nemeto.-ban elozekenyek udvariasak altalaban / nem a magyarok sajna.

Bringaval kozlekedtem es isteni szerencsemre es gyors reflexen hala nem gäzolt el, ugyan elsobseget kellet volna adnia foleg hogy bicigli uton voltam.

Autopalyan ott a jobratartas meg semmibe veszik es a gyorsabban haladot nem engedik el.

Nem a magyarokat akarom ezzel bantani csak nem ertem miert nem figyelnek egymasra.Szerintem onzosegre vall

Valojaban a kulfoldi nem erdekel a sajat honfitarsaim figyejenek oda jobban.

2014. máj. 16. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:

"miért nem tartját be a kreszt Magyarországon....?"

Miért? Mi betartjuk náluk? :D


"a magyarok nagy többsége betartja a törvényeket.

Jobbra tart, és befizeti az adóját. "

Aha, gondolom te is elhiszed, hogy közel másfél millió ember keres minimálbért vagy az alatt. És te is úgy tapasztaltad, hogy az M1,M3,M7 kivezetőn mindenki betartja a követési távolságot, senki nem megy át már a sárgán sem, a kerékpárosok nem játszanak beekizett kamikázét a Margit körúton, sőőt még a rendőrök és példás szabálykövető magatartást mutatnak az utakon... :D


Persze, természetesen szerintem is így van...

...valahol egy párhuzamos univerzumban :D

2014. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!