Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » P0420=Katalizátor-átalakítási...

P0420=Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelő (kicsi) ezt a hibakódot okozhatja a lambdaszonda meghibásodása? (G Astra)

Figyelt kérdés

Valamelyik nap kivillant a check engine és ezt a hibakódot olvastam ki. Szerintem simán cserélni kell a katalizátort, mert 170.000 km van már benne és ez még a gyári. Haverom viszont azt állítja, hogy szerinte a lambdaszonda rossz és azért csinálja ezt.

Annyit még hozzátennék, hogy amióta világít, azóta szarabbul megy az autó és szerintem többet is eszik.



2014. máj. 17. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen a lambdaszonda miatt csinálja ezt, és méghozzá az amelyik a motor után van, azt kell cserélni, akkor szokta ezeket a csinálni a kocsi, de még az is lehet hogy csak kikell takarítani az agr szelepet, elsősorban azzal próbálkozz.

[link]

2014. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ! :)
2014. máj. 17. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van az autóval akkor 170.000 km után is tökéletesen kell hogy működjön a katalizátor, főleg ha gyári. Valószínűbb hogy a katalizátor utáni szonda hülyéskedik.
2014. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a katalizátor utánival van a baj akkor csak többet eszik de a motor járása nem változik, nem torpan meg rángat meg ilyenek, csak világít a sárga lámpa és többet eszik
2014. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi volt a hiba? Nekem is ugyen ez a problémám.
2016. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, igazából még most sem derült ki. Az autó megy, kibocsátási értékek rendben... én katalizátorra tippelek...
2016. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen régi a kérdés.de én úgy tudom,hogy a katalizátor utáni szonda nem szól bele a keverék képzésbe csakis a katalizátor állapotát figyeli.
2019. szept. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!