Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » RIGA 12-es hány ccm-is?

Horthy99 kérdése:

RIGA 12-es hány ccm-is?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50
2014. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gomzoli ***** válasza:
31%

Akar az út szélén hálni? Riga mopeddel kell járni!

Riga moped drága kincs, jó ha van, de jobb ha nincs.

Riga moped gyors és fürge, arra bäszott rá az ürge.

2014. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne szidd a Riga-t, az egy érték. Régen nagy becsben voltak tartva, és ma már eszmei értékkel bír egy eredeti állapotú darab. Nem rossz az, csak érteni kell hozzá.
2014. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:

Nem szidom, csak felidéztem pár korabeli (a boldog 80-as évekből) szállóigét, amit szerelgetés közben (hetente akár többször is) szokott dúdolászni a nagypapám, és a nagybátyám, mivel mindkettejüknek volt egy-egy ilyen csodagépe. Néha össze szoktak veszni a szerszámos kofferen, mert elég gyakran volt úgy, hogy nem felváltva, hanem egyszerre szärt be mindkettejük Rigája.

De azért általában el mertek vele indulni, ha nem kellett túl messze menni (ami gyalogosan sem lett volna túl nagy ráfázás, ha tolni kell hazafelé).

2014. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha karban volt tartva semmi baja sem volt sose...
2014. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne érts félre, én sem kötekedni akartam. Az értéket kicsit ironikusan írtam le. Apáméknak volt gyerekkoromban Riga-ja, sőt, egy 16-ost én is beszereztem, azon tanultam motorozni. Több jó emlékem van róla, mint rossz. Mindenki Simson-nal nyomta, én meg gördültem a Riga-mon. Na jó, szerszámos koffer kellett hozzá, ezt elismerem. Ejj, de szép idők voltak. :)
2014. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gomzoli ***** válasza:

De gondolom, amiket ma 25-30 évesen lehet venni, azokat már annyiszor szerelték életükben, hogy mára már egész jók lettek...

Egyébként igazad van, mára már valóban (csakis) eszmei értékük van. Ha találsz egy szép, eredeti állapotú példányt, azt meg vétek lenne mindennaposan használni (magaddal szemben is). Azt lezsírozva félre kell tenni, hogy 50 év múlva egy múzeumnak jó pénzért eladható legyen.

2014. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#gomzoli:


Csak a kedvedért.


"A Riga olyan mint a szerető: jó ha van, de társaságban nem illik vele dicsekedni!"

:)


Mellesleg a 12-es már igen komoly technika volt, ha minden igaz már 2,5 lóerővel (1,8 kW) büszkélkedhetett azt a 49 cm3-es motor!

2014. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!