Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik hogy egy autónak...

Létezik hogy egy autónak "erősebb" a motorja mint a fékrendszere?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam valahol, hogy a fékrendszereket úgy méretezik, hogy maximális motorerő felhasználásakor is megfogja az autót. A minap láttam egy ismeretterjesztő csatornán, hogy a jól működő üzemi fékrendszer nem bírt az "elszabadult" autóval, sőt a fék használata ellenére elérte a végsebességét. Nekem ez egy kicsit hihetetlen annak tükrében, hogy amikor a 193 lóerős Audimon (kb. hasonló erős autó volt a történetbeli is) kicsit befogott az egyik oldali hátsó (tehát kisebb) fék, úgy megfogta az autót, hogy alig bírtam gyorsítani.

2014. máj. 18. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is láttam. Szerintem csak azért nem tudott lassítani mert már lendületben volt az autó.
2014. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet a fenti példában a fékrendszer jól működött, csak már a fékbetét kopott nullára. :)
2014. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Automata váltós volt a kocsi, ahogy az enyém is. (A megoldás is ez volt a film szerint, N-be kellett tenni a váltót) Ha én D-ben állok az autóval, nyomva a féket és rálépek a gázra, bizony nem mozdul az autó semerre sem. Kizártnak tartom hogy az úgy megtörténhetett, ahogy bemutatták. Persze nem idegeskedek rajta, csak ilyen vasárnapi elmélkedés :D
2014. máj. 18. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem azt is próbáld ki, hogy mész 160-al, teljesen rálépsz a gázra, és úgy kezdesz el fékezni. Szerintem nem fogsz megállni.
2014. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom amerikai ismeretterjesztő film volt...


Ha már elszabadul az autóm ( felakad a gáz, megkattan a gázpedál potmétere vagy akármilyen más okból) akkor kirakom üresbe vagy leveszem a gyújtást nem? De nem várom meg, amíg 200km/h-ra gyorsul a kocsi... :D

2014. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A filmben azt mondták, ha leveszed a gyújtást bekapcsolhat a

kormányzár. :P Egyébként egy nő vezette az autót, nem mintha nem lehetne jó női sofőr, de ő későn vette észre a dolgot, és bepánikolt.

2014. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 160 km/h -nál már messze nem bír olyan intenzitással gyorsítani egy ilyen autó, hogy még akár egy agyonkopott fékrendszer is vissza ne fogja legalább a gyorsulását. Ott már elég nyűg a motornak többek között a légellenállás legyőzése.


# jaja amerikai volt, filmbe beleférne mert hülyíteni jó, de túlélési tanácsokat mutató ismeretterjesztő műsorba sok(k)

2014. máj. 18. 15:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Így van, erről van szó :) A kormányzárat se értettem, az csak akkor kapcsol be ha kiveszed a kulcsot... a motor leállításához meg nem kell kivenni. Európában biztosan :) szóval sok sebből vérzik a sztori..
2014. máj. 18. 15:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez melyik műsorban volt?
2014. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért nem beszélnek ám olyan hülyeségeket a Nésünálon.

Amúgy meg ha jól emlékszem ott már ment a kocsi és mivel fékezett túlmelegedett a betét és semmit sem ért.

Azzal is számolhatsz, ha leállítod a kocsit akkor nincs abs tehát nyomhatod izomból a féket hogy elérj valamicske fékhatást.Egy nő ahogy a történetben volt nem tudná akkora erővel nyomni.

Tényleg az a legjobb megoldás amit mutattak.

2014. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!