Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olcsón fenntartható...

Milyen olcsón fenntartható autókat tudtok?

Figyelt kérdés

Hozzáértőknek szól a kérdés. 1,5-2 millió forintból kellene egy autó, amit még legalább 5 évig lehetne használni. Olcsó fenntarthatóság alatt az üzemanyag+szervizelés+alkatrészárak évi összegét értem.

Elvárások:

- legalább 400 literes csomagtér

- legalább 100 LE, hogy autópályán is lehessen normálisan közlekedni

- normális megjelenés

- biztonság

Én a VW Bora 1.6 benzinre gondoltam, ki mit ajánl?

Köszönöm előre is.



2014. máj. 18. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
opel vectra c, mazda 6, toyota avensis
2014. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a Vectra C jutott egyből eszembe. Másik tippem a Toyota Avensis lenne. Mindkettő mondjuk 1.8-as benzinessel. Ezekkel van/volt is tapasztalatom, kulturált jó autók, fogyasztásuk rendben alkatrészek az Opelhez olcsóak, Toyotához meg nem nagyon kell :) Ha kell se vészes annyira..


Bora 1.6 se rossz, de az egy kisebb, szűkebb autó, a környezetvédelmi normákkal agyonfojtogatott ősrégi 1.6 motor nem valami meggyőző, és cserébe szomjas is. Nem romlik el, de nem az igazi.


Biztonságról annyit, hogy a Vectrának nagyon merev a karosszériája, masszív konstrukció, azt hiszem a 6 légzsák is szériában jár.

2014. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Vectrára igaz minden amit leírtál, de a Toyota Avensis megbízhatóbb, de az alkatrészár egy kicsivel lehet drágább.

Én Avensist vennék.

2014. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy gondoltam, hogy édesapám bevezetné a gázt (autógázszerelő) és akkor még üzemanyag terén se kellene többet fizetni egy dieselesnél. C Vectráról eddig nem sok jót hallottam (francia autókról se, pedig nekem bevált az is), ezért kicsit meglepett, de mindenképp elgondolkodom rajta. Avensis nálam is szóba jött, az 1.8-as motorral lenne a legjobb?
2014. máj. 19. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy nem hallottál jókat a Vectrákról. A C Vectra nagyon jó, hidd el. Ráadásul a gázt is szereti, ezt is tapasztalatból mondom. Az 1.8-as vegyesben 10 litert kért LPG-ből. Avensisből biztos jó a többi motor is, abból is az 1.8-hoz volt szerencsém, kulturált jó autó, kb 1 literrel kisebb az étvágya az Opeléhez képest. Szerintem kellemes probléma ezen két autó között dönteni.
2014. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!