Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le lehet e papírozni így motort?

Le lehet e papírozni így motort?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy okmányok nélküli veterán motorkerékpárt, akkor le lehet e úgy papíroztatni, hogy magyar rendszámot kapjon.

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 19. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Többször kifejtettük már, azóta sem változott a helyzet: nem lehet.


Bár ezt a választ árnyalni kell: mit jelent, hogy nincs papír?

Mert tulajdonképpen nem a papír kell, hanem az igazolhatóan megszerzett tulajdonjog.

Tehát ha van egy nyugdíjas bácsi, az övé volt a motor, a bácsika él, akkor meg lehet oldani, nem gond ha nem találja a forgalmit.

De ha a sokadik kézen átment, ismeretlen előéletű motor, akkor ember legyen a talpán aki előkeríti ki lehetett a tulaj, él-e még.

Az, hogy egy nulla papíros motort egyetlen OT minősítéssel simán újra papírossá lehet tenni szintén nem fedi a valóságot. A régebbi ún. "egyedi forgalombahelyezés" (tekintettel a muzeális értékre) nem működik, legfeljebb összeépítéssel lehet próbálkozni.


Ha konkrét esettel kapcsolatban van kérdésed nyugodtan írj privátot - ha csak általánosságban érdekel, akkor inkább írd ki ide.

2014. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki volt az az okos aki lepontozta Agent K-t. Azok közé tartozik akik már végigjárták ezt az utat pár motorral. És igazat ír.

Saját tapasztalatom is hogy tényleg így van. Mivel én is szenvedtem már veterán motor forgalomba helyezésével(csak egy adásvételeim volt, sokadik tulajtól... A vége váz és blokkcsere lett, azonosítható származásúra...)

2014. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!