Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szólsz ahhoz, hogy a BMW...

Mit szólsz ahhoz, hogy a BMW 150 lóerőig csak 3 hengerest 150-250LE-ig 4 hengerest 250-400LE 6 hengerest és csak 400 Le felett fognak majd 8 hengerest csinálni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez abszólút baromság! 150 LE 3 hengerrel? Azok abszolúte kihajtják magukat és hamar tönkre fognak menni! Bár a BMW fogyasztáscsökkentésre hivatkozik szerintem ez kamu! Magyarországon nem nagyon vennék meg 150-250LE közötti 4 hengereseket, mindenki inkább venné majd 3 hengerrel, ami meg többet pörög, ezért hamar meg fog dögleni. És aki BMW-t vesz, az nyilván nem városban használja, hanem autópályán megy vele évi 30.000-40.000-et! Szerintem így sokat fog veszíteni a BMW a presztízséből. Csak a 6-8 hengeresek a hosszúéletűek, de azokat meg kevesen veszik meg! A 4 hengeres az még elmegy de hát... Ráadásul hengerenként 500cm3-ek lennének ezek! Szerintem nagy hülyeséget tenne a BMW ha ez megvalósulna.


Neked erről mi a véleményed?



2014. máj. 20. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem be kellene fejezni ez a turbós környezetvédelmes ökörséget, ami itt megy az EUban. A világ összes többi részén magasról kuláznak az egészre..


Nem értem mi az összefüggés a motorfordulatszám és a hengerek száma között? Lehet olyan 3 hengerest is csinálni, ami 5500-on leadja a 150 lovat..

2014. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Leadhatja 5500-on is a 150 lovat, de az a gond, hogy akkor nem lesz hosszú élettartamú! Egy motor annál tovább bírja, minél kisebb fordulaton jár. Na most szerinted 3 henger 5500-on mennyi ideig bírná? nem sokáig. Többet forognak, kopnak a szelepek, a tömítések, minden.
2014. máj. 20. 13:34
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

És nem mindegy, hogy 3 henger 5500-on adja le a max teljesítményt vagy 4 ugyanolyan fordulaton? Mert elmondom neked, a mai autók ilyen fordulatszám környékén adják le a maximális teljesítményüket, van, hogy még magasabban.


Ez nem azt jelenti, hogy 5-6000-nél kell elváltani mindig

Ha előzni akar az ember, most is kell forgatni a motorokat.

Ráadásul ez a szám semmit nem jelent, nem tudunk semmilyen görbét a motorról.

2014. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

A Japánok is igyekeznek odafigyelni a környezetvédelemre és a fogyasztás csökkentésére. Ők más megoldásokat is meglátnak. Az Atkinson-ciklusú, vagy a nagy kompressziójú motorokkal is elérhető a kívánt cél. Európában valahogy a kis cm3+turbó lett a divat.

A bajoroknál a cél leginkább a költségcsökkentés. Úgy tudom, hogy egy moduláris motorfelépítés rendszert alkalmaznak újabban, azaz majdnem mindegyik motorjuk ugyanaz lenne, csak a hengerek számában térnének el a különböző teljesítményű változatok. Azt nem tudom, miért lenne nagyobb fordulatszámú a 3, mint a hasonló nyomatékot leadó 4, vagy 6 hengeres motor.

A tartóssága sem biztos, hogy sokat csökkenne, a legtöbb más autómárkánál a 4 henger az alap, azok el is mennek nagyon sok százezer kilométert normál használat mellett. A mérnökök tudják, hogy mit csinálnak, nem lesz az új motorokkal se sokkal több baj, a moduláris rendszer miatt a 3 hengeresek is ugyanolyan minőségűek lesznek, mint a 4, vagy 6 hengeresek. A hangjuk és a járáskultúrájuk a 3 hengereseknek eléggé szokatlan, az biztos, ezen még a speciálisan hangolt kipufogórendszer sem sokat segít.

2014. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%

A BMW meg választhat a presztizs közt (ami egyébként sincs már meg), vagy lehúzhatja a rolót Európában. Ha nem tudják máshogy teljesíteni a normákat, amiknek egyébként köze nincs a közúi használathoz, akkor muszáj ezt csinálniuk.


Tök mindegy, hogy 3 vagy 4 henger, a lökettérfogat a lényeg, és az abból kinyert folyamatos teljesítmény.

Lehet olyan motort is csinálni, ami alsó fordulaton (amit használ közúon) döglött, 7-8 ezernél meg lead 250 LE-t. És mégis tartós lenne, ha nem forgatná az ember mindig.


Arról nem beszélve, hogy mára kicsit fejlődött már az anyagtudomány.

Hidd el a BMW-ben, meg más gyártóknál is képzett mérnökökök állítják elő az autókat, nem Józsi a gépkezelő fogja megmondani, hogy mit kell csinálni.

2014. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%

A BMW meg választhat a presztizs közt (ami egyébként sincs már meg), vagy lehúzhatja a rolót Európában. Ha nem tudják máshogy teljesíteni a normákat, amiknek egyébként köze nincs a közúi használathoz, akkor muszáj ezt csinálniuk.


Tök mindegy, hogy 3 vagy 4 henger, a lökettérfogat a lényeg, és az abból kinyert folyamatos teljesítmény.

Lehet olyan motort is csinálni, ami alsó fordulaton (amit használ közúon) döglött, 7-8 ezernél meg lead 250 LE-t. És mégis tartós lenne, ha nem forgatná az ember mindig.


Arról nem beszélve, hogy mára kicsit fejlődött már az anyagtudomány.

Hidd el a BMW-ben, meg más gyártóknál is képzett mérnökök állítják elő az autókat, nem Józsi a gépkezelő fogja megmondani, hogy mit kell csinálni.

2014. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Régebben BMW-s voltam, de egy ideje kiábrándultam a márkából, főleg a modellpolitikájukból, azt csinálnak amit akarnak, nem érdekel már.
2014. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szántóvető ***** válasza:
72%
a németek bmw-t,audit,mercit nem vesznek 2000 köbcenit alatt de 2000-3000 között is ritka mint a fehér holló.talán a kelet-európai eladások fognak megtorpanni kissé.
2014. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem be kellene fejezni ez a turbós környezetvédelmes ökörséget, ami itt megy az EUban. A világ összes többi részén magasról kuláznak az egészre.. "


Ja, egy normális amerikai autóban a motor ott kezdődik, hogy 3500 ccm meg 4, meg 5, meg 7200ccm.

2014. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
ja 7200. meg 120 LE.....
2014. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!