Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak a robogók variátoro...

Miért csak a robogók variátorosak? Jól érzem a piaci rést?

Figyelt kérdés
pl lehetne speed, cross, chopper, supermoto is

2014. máj. 20. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a robogó az csak robogó senki nem venne speed, cross, chopper, supermoto variátoros szart
2014. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a variátoron nincs nyomatékszabályzás, mint hagyományos váltón. Ergo nem hiszem, hogy a krossz társadalom kapva kapna az ötleteden. Még az automata váltós motorok sem tudnak betörni igazán.
2014. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nemigazán van igény rá.

Aki gyorsan akar menni, de nem akar váltogatni (meg persze pénze is van sz@rásig) az vesz egy nagy sportrobogót.

2014. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem érzed jól. Aki robogózni akar az robogót vesz, aki meg motorozni, az motort vesz váltóval kuplunggal. Van ilyen motor már tehát nem mondasz újat pl Aprilia Mana 850, de nem hinném hogy népszerű.
2014. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

A Manta NEM VARIÁTOROS, hanem 7 fokozatú szekvenciális automata váltója van! Kb. semmi köze a variátorhoz.


Variátoros "motor" nincs. Kézi és automata váltós motor viszont van.

2014. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem variátoros, hanem CVT. De úgy gondolom ez lett volna a kérdező ötlete, nem maga a variátor megléte.


[link]

2014. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nemtudom, de én spec. nem érzem jól magam robogón.

Azt szeretem, mikor én váltok, kuplungolok, és érzem, hogy én irányítom a gépet.

Ha 100%-ra megbízol a tudásodban, nem fogsz variátoros kaksi után kapkodni.

persze ha nem vagy nő.

2014. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A CVT és a variátor ugyanaz. A Manának automataváltója van, ami nem CVT.
2014. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván tévhitben volt az amerikai tesztelő, akinél egy hónapig volt a motor miután megírta a fenti cikket.


Sőt maga az Aprilia honlapja is rosszul tudja:

"•Fully automatic mode (Autodrive): the sophisticated electronics control everything and the CVT transmission keeps the engine running at maximum torque speed for optimum pick-up and acceleration. "

2014. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

na de akkor mi van ha én nagyrobogózni szeretnék de nem olyan fotelüléstartásban.


most is egy yamahám van 6 sebességes ,kényelmes tartással motorozható csak már váltogatni nem szeretek.


nagyon várom a nagyteljesítményű elektromos gépeket!!!


[link]

2014. máj. 20. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!