Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a ma kapható autók...

Melyik a ma kapható autók közül technikailag a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés

Szerelő tanulóként tapasztaltam, hogy a 10 évesnél öregebb autók egyszerűek és könnyen szerelhetőek, szemben a maiakkal, amikben már mindent számítógép vezérel, agyonburkolt motorterük van és minden tiszta kábel, max a pick-upokkal és a furgonokkal lehet mit kezdeni, mert azok még egyszerű alvázas konstrukciók.


Gyártanak még olyan (személy)autót, aminek esetleg akár házilag is neki lehetne állni, ha vmi baja van? Azt is hallottam, hogy direkt csinálják ilyenre a kocsikat, hogy csak a márkaszervizben lehessen vele mit kezdeni, ami logikusnak hangzik, így éri meg nekik. Van még olyan gyártó (akár itt, akár a tengerentúlon, akár máshol), amelynek számít az, hogy egy átlagos felszereléssel rendelkező műhelyben is meg lehessen javítani az autót?



2014. máj. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egy 166-os Alfa vagy egy 2000-res Mercedes egyszerű neked akkor te egy profi vagy a szakmában. Szerintem a Skoda CitiGo ami egyszerű.
2014. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Autószerelő tanulóként nem ártana tudnod hogy az alkatrészben van a biznisz, nem az autó eladásában.

Azért kell számítógépnek vezérelnie mert a többek is csinálják és aki technikailag lemarad az nem tudja eladni az autóját. Ezért van mindig újabbnál újabb extra.

2014. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy régen se voltak bonyolult autók, csak átlagba kevesebb volt az elektronika, jobban átlátható, hogy mi hogy működik
2014. máj. 20. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Én a Daciákat mondanám.
2014. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!