Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell kiszámítani a súly...

T-ohm kérdése:

Hogy kell kiszámítani a súly lóerőarányt?

Figyelt kérdés

tudom, volt már ilyen kérdés, de nekem nem világos, főleg ha benzin és dízel közötti különbségre gondolok, egyik példám bmw 530d saját tömeg 1680kg, lóerő 218 nyomaték 500NM

ellenben a subaru impreza sti 2.000ccm turbo benzin saját tömeg 1470, 265óerő és nyomaték 343NM

tehát 200 kg-al könnyebb, ami elég egyszerű dolog, de 47 lóerővel több, viszont 157NM-el kevesebb a nyomaték, hogy számoljuk az arányt ilyenkor? lóerőarányban nem látok nyomatékkal számolást


2014. máj. 21. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

lóerőarányban nem látok nyomatékkal számolást


???

2014. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Elosztod a súlyt a teljesítménnyel és megkapod, hogy 1 lóerőnek hány kilogrammot kell mozgatnia.


A forgatónyomatékot felesleges belekeverni, mert egyrészt közvetlenül semmi köze a dologhoz, másrészt az alapján nem nagyon tudsz összehasonlítani autókat.

2014. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi, másik példaként, ha van 2 motorom, mindegyik 2.000ccm és mindegyik pl 150 lóerő, de a benzin csak 70 NM a dízel meg 200 Nm akkor az utakon derítsem ki hogy melyik gyorsul jobban? :)
2014. máj. 22. 08:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Az előbb már leírtam, a nyomatékot ne keverd bele.


Két azonos teljesítményű autó közel azonos módon fog gyorsulni ( ha a tömegük egyforma, hasonló a váltóáttételezésük stb..).

2014. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tömeg-teljesítmény arány: Jármű tömege/jármű teljesítménye.

De lehet teljesítmény tömeg arányt is számolni, az pedig a jármű teljesítménye/jármű tömege. A nyomaték itt nem szerepel, az egy másik dolog. Gondolom az érdekel hogy miért mennek olyan jól az 530d-k, ha nem is olyan sok lóerősek. Nos azért mert a csúcsnyomatékuk már nagyon alacsony fordulatszámon megjelenik, ami azt is jelenti hogy a teljesítményük is relatíve nagy, kis fordulaton. A Subi meg az ellentéte, azt forgatni kell mint az állat hogy menjen, igaz megy is olyankor mint a mérgezett egér, de már nem éri utol a BMW-t ami a rajtnál kissé elhúzott. Persze előbb utóbb lenyomja a japán a bajort, de kell hozzá megfelelő távolság.

2014. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
rendben köszi, idővel ki fog ez derülni, biztos számít a nyomaték is, nekem bmw-m van, ismerősöm nemrég vett imprezát, ha rendbe rakta összemérjük, szerintem mindkét jármű esélyes, a subaru alapból versenyre épített, a bmw már nem egészen, de gyári M sport csomagban azért nem olyan mint egy alap
2014. máj. 22. 08:23
 7/12 anonim ***** válasza:

"biztos számít a nyomaték is"

Nem számít. Ha számítana, akkor szerinted hány személyautó tudna megelőzni egy 2500-3000Nm-es nyomatékkal rendelkező kamiont? :D


Az autók gyorsulását legfőképp a teljesítmény határozza meg ( igaz, hogy a teljesítmény az a forgatónyomaték és szögsebesség szorzata :P ). Általában minél magasabb a teljesítmény, annál jobb a gyorsulás.

A forgatónyomaték is fontos persze, hisz minél nagyobb annál magasabb a teljesítménye, de ez erősen függ a fordulatszám szorzattól. Mivel a dízeleknek alacsonyabb a maximális fordulatszámuk, ezért hiába rendelkeznek nagyobb nyomatékkal, még sem lesz nagyobb a teljesítményük >> nem fognak jobban gyorsulni.


Amúgy a ti esetetekben az 530d 6.8 alatt futja a százat, míg az Impreza 5.2-alatt. Ráadásul az Impreza még az összkerékhajtás miatt is előnyben van.


Lehet én látom rosszul, de 218 lovas 530d nem épült. Nem 235 lovas lesz az véletlenül? :P

2014. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
BMW-nél a gyári M csomag semmit nem jelent menetteljesítmény tekintetében, mert az "mindössze" optikai és futóművi különbségeket jelent.
2014. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem számít. Ha számítana, akkor szerinted hány személyautó tudna megelőzni egy 2500-3000Nm-es nyomatékkal rendelkező kamiont? :D



ott az áttétel számít.

2014. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudom, de kellett egy elég kontrasztos példa. :P
2014. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!