Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic 6gen 1.4nél...

Dávid0094 kérdése:

Honda civic 6gen 1.4nél szelephang vagy hidrotőke hang hallatszik, de inkább mikor eléri az üzemi hőfokot az mitől lehet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő olaj van a motorban? Mikor volt cserélve?
2014. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1500km-rel ezelőtt,de rájöttem azóta h nem hidrotőkés,hanem kézi állítású,tehát csak a szelephézag lehet nem?
2014. máj. 22. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hidrotőkés akkor lehet szelephang, bár inkább fogyni szokott a hézag mint nőni ha pl. lapkás állítású. Meg azt is meg kéne nézni hogy a vezérműnek megfelelő e a kenése. Ez nem evidens ugyanis, mert ha vékony csövön van odavezetve az olaj a vezérműhöz, akkor az részben vagy teljesen eldugulhat idővel az olaj lerakódásitól. Van jópár autó aminél ez a gond és ha sokáig nem foglalkoznak vele, akkor elkopnak a vezérműtengely bütykei az elégtelen kenés miatt, holott rendesen cserélik az olajat, jó olajat is kap az autó, és sose fogy le a kritikus szint alá.
2014. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is a szelepet kéne állítani, mert az hallatszik :) bár nekem 5gen 1.6 esi
2014. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az is kézi állítású :)
2014. máj. 22. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!