Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó, miért nem 0 kilóméteres?

Új autó, miért nem 0 kilóméteres?

Figyelt kérdés

használtautó.hu-n sokszor látom hogy új autóknál nem 0 hanem 5 kilómétert írnak hogy már annyit mentek vele, minek mennek vele annyit?


csak azért zavar mert sosem lehet tudni hogy most azon az 5 kilóméteren lehet valami 18 éves gyakornok hajtotta meg padlógázzal "mer' úgyseláccik rajta" alapon


mit csinálnak ezen az 5 kilóméteren a kocsival?



2014. máj. 22. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mennek vele egy kört (a gyári mérnökök) hogy működik-e, majd elviszik a szalonba (ahhoz hogy a trélerre és a szalonba bekerüljön ahhoz is kell tolni).
2014. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt benne kilométer, nem tudom mennyi, tizen valahány. Pedig tényleg szalonba vettük át, és a megérkezésére is kb. 1,5 hónapot kellett várni, olyan színből, olyan felszereltséggel nem volt.

És hogy mit csinálnak vele?

tesztelik az autót, hogy tényleg megy-e, jó-e a futómű stb.

Meg fel kell tenni kamionra, le kell venni a kamionról, párszor párszáz méter, aztán meg is vannak a kiloéterek.

2014. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

értem.


és amikor a gyári mérnökök mennek vele egy kört utánna ők nem szokták kinullázni? végülis ők csinálták.. valahol mintha azt olvastam hogy a gyári teszt után még szabad nullázni

2014. máj. 22. 15:42
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Az új autókban is általában van néhány km.

Egyrészt a gyártósorról is el kell szállítani, ami nem daruval történik. Esetlege el kell vinni egy raktárba, placcra, amíg el nem viszik, ami gyáron belül is lehet akár több km távolság. Utána a trélerre is fel kell rakni. Utána onnan le kell venni. A kereskedésben is el kell helyezni valahol, ki kell állítani a szalonban. Ezért pár km bele mehet, akkor is ha be se indítják a motort. Ha csak húzzák/tolják akkor is számlál az óra.

2014. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még versenyeztek is vele. Sokat nem tudsz tenni, a gyártói garanciában bízhatsz, hogyha túlzottan meghajtották, de a mai motorok ugyan nagyon érzékeny szerkezetek, de pát kilométer alatt nehéz őket taccsra tenni.

A hivatalos vezrzió szerint:

A gyárban kipróbálták

Leparkolták a gyári parkolóban (az azért minden gyártónál jókora)

Felálltak vele az ilyen olyan szállítóeszközre

A szalon udvarán mozogtak vele


Pikk pakk összejön 10-20 km is

2014. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos láttatok az interneten óriási újautó telepeket, azokat sem targoncával tolják oda, onnan meg a hajóba, vagy vonatra, hanem közlekednek velük. Az újautókkal még a szalon vezetői is mennek néha, ez van. Ha sérült szállítás közben, akkor a kerekein gurulva (lábon SIC!) viszik el a műhelybe, hogy kijavítsák a külső hibákat. Veszel egy új autót és már mentek vele... előfordul az is, hogy sérült is volt, de a legprofibb módon javították és így veszed át újként.
2014. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5 kilométer könnyen beleszalad. A gyárban mennek vele egy próbakört, tesztelik a fékeket, stb... a gyárból kiállnak vele, fel egy kamionra, aztán le a kamionról. Autókereskedőnél is arrébb állhatnak vele. Nullrevíziónál ki szokták nullázni, de attól még benne van. Gyakornokok nem vezethetik az autókat, tudom, mert én is az voltam. :D
2014. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megnyugodtam :D
2014. máj. 22. 15:51
 9/15 anonim ***** válasza:

"és amikor a gyári mérnökök mennek vele egy kört utánna ők nem szokták kinullázni?"


ezen derültem egy jót, óraállást állítgatni zugműhelyekben szoktak, a mérnökök meg feltételezik, hogy attól, mert van benne 5km még talán megveszik az autót

2014. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Első körben, ahogy írják a gyárban is megy bele valamennyi. Utána felteszik kamionra, vonatra, hajóra stb.. de ide nem tolják, hanem a saját lábán megy ( nem hülyegyerekek hajtják, transport mode szoftveresen be van kapcsolva ilyenkor az autókban, 30km/h-nál lehatárol ). Onnan elkerül egy importőrhöz, elosztóba stb.. ott is saját lábán megy telepen belül, és ezek nem kicsik.


Itt te magad is megnézhetsz egyet, pl Budaörsön:

[link]


De itt egy kikötő, pl a szlovéniai Koper. Itt szokott hajóra várni néhány száz/ezer autó és a parkolóból a hajóra is lábon mennek, az is távolság:


[link]


( nem csak tengeren túli szállításnál kell hajózni, pl Romániából a Daciak vagy Nissanok ugyanúgy hajóval utaznak a Dunán néha )


Majd innen kamion>autókereskedés. Ott megint jobbra balra mennek vele. Esetleg elviszi valaki előtted egy tesztvezetésre és meg is van a 5-10-15km.

2014. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!