Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto, Bravo,...

Fiat Grande Punto, Bravo, Stilo Multijet/JTD vélemények?

Figyelt kérdés

Üdv!


Autóvásárlás előtt állok, nagyon szimpatikusak és sok jót hallottam már a Fiat Multijet dízel motorokról. 1-1,5 milliót szánnék rá (egy kis hitel felvételével de ez mindegy).


A Fiat BRAVO tetszene a legjobban mind külsőleg, mind belsőleg de ennek a legmagasabb az ára is. 2007-2009-es, 120 LE-es.


Szóba jöhet még a STILO MultiWagon 1.9 JTD is. 2004-2006-os szintén 120 pacival. 2-3 éve volt szerencsém vezetni egy ilyen autót, nagyon tetszett igaz annak a sebváltója elég kuka volt. :)


A harmadik a GRANDE PUNTO 1.3 JTD. Az az egy nem tetszik benne, hogy ugye kis szűkös autó, utazáshoz nem éppen ideális. Ezt leszámítva nagyon szép kívül belül, fiatalos autó.

Van egy konkrét kiszemelt példány amit a napokban tekintek meg egy közeli autókereskedésben. 2007-es, külföldről hozták, de tip-top állapotban van! ELVILEG 61.000 KM van benne, amit elsőre nehezen hiszek egy 7 éves dízel külföldi autóról de ki tudja. 75 LE, 6 sebességes váltóval! A honlapjukon megtekinthető vagy 100 kép az autó minden kis részletéről és tényleg kifogástalan. Ráadásul újszerű Continental gumik vannak rajta.


Minden véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok! :)



2014. máj. 22. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy 2007-es Grande Punto 1.3 JTD-t hajtok lassan egy éve. Imádom, szép, dinamikus 5 Literrel elmegy. 151e km-el vettem (130e-nél vezérműláncot, 151-nél kuplungszettet cseréltek rajta) sérült nem volt. Általánosságban elmondható, hogy ha nem akarod, hogy átverjenek, vigyél magaddal hozzáértőt, festékvastagságmérőt és nézzétek át alaposan, a 61e szinte biztosan tekert. A hirdetésben mind újszerű, soha nem volt törött, mindent amit kell kicseréltek rajta, keveset futott és ha megnézed leinfozos kiderül, hogy kamu az egész. Kétszer kértünk vissza foglalót mert kiderült, hogy tekert az óra, hogy sz@rrá volt törve stb... Nem egyszerű olyat találni ami jó de ha egyszer megvan, beleszeretsz! :)
2014. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, az enyém a 90LE-s verzió.
2014. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és meglepően nagy benne a hely, nézz meg egyet. :)
2014. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és jó választ!

Igen ez a km állás nekem is több mint gyanús, meg ha számolunk egy kicsit, ennyi km-nél évi kb 8700-at mentek vele az meg nem egészséges egy nyomatékos dízelmotornak, tuti kamu csak akkor furcsa mert ez egy megbízható autókereskedés ami minőségi autókkal foglalkozik. Találtam egy másik Grande Puntot ugyanígy a közelemben, 2007/12. havi és ami a legfontosabb, magyar eredeti papírokkal és szervizkönyvvel rendelkezik. Téli-nyári garnitúra és a vezérlés-kuplung nem rég lett cserélve, hozzáteszem a km állást nem írták a hirdetésben. :)

2014. máj. 22. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem benzines (1.4 8V) Grandém van, meg vagyok vele elégedve, mondjuk túl sokat nem használom, csak az az évi 10E km megy bele, de eddig gondom nem volt vele. Nem olyan kicsi az a beltér, ettől kár tartanod hacsak nem vagy 2 méter magas, mondjuk akkor a Stilo se lesz jó.

A kinézete ellenére nem igazán élvezetes a vezetése, inkább csak közlekedésre jó, arra viszont nagyon. A fogyasztása sem tetemes, esetleg megfontolandó a dízel helyett, nekem 5.7 és 6.5 között van, utóbbi inkább csak télen.

2014. máj. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a Grande Punto érdekes, mert 6-os váltót csak a 90 lovashoz lehetett kérni. A 75-öshöz csak 5-ös volt. Vagy a motor vagy a váltó már cserélve volt rajt..
2014. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen azóta utánanéztem és mondták ezt, hogy 75 lovasba nincs is 6 sebességes meg hogy vissza van tekerve úgyhogy azt hagyom is! :)
2014. máj. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!