Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem lehet a nagymotorokná...

Mért nem lehet a nagymotoroknál is előre és hátra is rakni jól láthatóan rendszámtáblát?

Figyelt kérdés
Biztos is hogy kevesebb volna a baleset és a száguldó motoros.
2014. máj. 23. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%

A nagymotorokba telemetriát kellene tenni amit kötelező jelleggel minden hónapban elküldenék elemzésre a rendőrségnek, és annak alapján szabnák ki a gyorshajtást.


Mindjárt visszavennének magukból ezek a gyökerek.

2014. máj. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert aerodinamikailag nincs hely egy motoron az első rendszám számára, a magyar jogszabály pedig nem engedi a hajlított rendszámtáblát.


Amúgy az autókon van elöl is és a nagy teljesítményű autók ugyan úgy száguldoznak. Ez nem fogna vissza egy nagy teljesítményű motorost attól, hogy gyorshajtson.


Amúgy csak megjegyzésként:

A motorkerékpár balesetek 97%-át a figyelmetlen autósok okozzák és csupán 3%-ban a motoros a hibás.


A rendőrségnél mostanság amúgy is szokás minden balesetért a gyorshajtást okolni és ezzel validálni, hogy miért büntetnek annyit.

2014. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Igen, a motorkerékpár balesetek 97%-át.

Mert a motoros ha ezerrel jön a sávok között és én kihajtok elé, mert sávot váltok és nem számítok arra, hogy 80-nal be fog jönni és telibever akkor én vagyok a hülye.

Így persze, hogy 97%.

2014. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
szerintem aki még nemült motoron az nem tudja autosként megítélni a helyzetet,én vezetem mindkettőt nem értem ezt az ellenségeskedést. autos és motoros közt is van sajnos olyan aki hülye nemvédem egyiket sem. de ha szabályosan közlekedem akkor is napi szinten kerülök olyan helyzetbe ami miatt egyre kevesebb öröm van a motorban. hozzáteszem nem száguldozom nem arravaló a motorom. mégis leszorítanak,integetnek.nem rendszám kell hanem türelem. egyébként ah te bmw-t vagy hasonlo autot kapnál 90-nel járnál mindig?
2014. máj. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megint jönnek a közhelyek... Nem kell BMW, lehet egy sima 1.3-as Swifttel is 130-cal menni a Hungárián... :D


Ha elől lenne rendszám a motoron, akkor sem változna a helyzet..


Igazából fejben kellene változnunk. 150 000 motorkerékpár tulajdonosból 149300 ha nem is normálisan közlekedik, de nem okoz balesetet. A többiekkel kellene valamit kezdeni.

2014. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Azért, mert aerodinamikailag nincs hely egy motoron az első rendszám számára, a magyar jogszabály pedig nem engedi a hajlított rendszámtáblát. "


Nem lennék olyan biztos benne, keleten nem okoz gondot: [link]


Ha mást nem, matricás rendszámot is lehetne alkalmazni.


Egyébként meg nem változtatna semmit. Aki keménylegény az most is felhajtható rendszámmal közlekedik.

2014. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2

"A motorkerékpár balesetek 97%-át a figyelmetlen autósok okozzák és csupán 3%-ban a motoros a hibás."


Lol, hát persze. Sőt, a motoros sosem hibás, mindenről Gyurcsány tehet!

Honnan veszed ezt a baromságot?!

2014. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 6


mint mondtam a magyar jogszabály ezt nem engedi.

2014. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
igen ez megoldaná a problémát de legjobb az lenne ha a motorosokra kiadnák a kilövési engedélyt aztán rögtön megszűnne minden baleset és szabálytalankodás mivel az autósok minden szabályt betartanak
2014. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne visszatartó ereje?
2014. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!