Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Linea, Motowell, Keeway,...

A Linea, Motowell, Keeway, Kymco, Benelli, Rieju robogókban milyen blokkot használnak?

Figyelt kérdés

Valamelyik nagyobb gyártó (pl Honda, Yamaha, Aprilia) blokkjait veszik meg, és használják (esetleg egy-egy régebbi verziót), vagy saját blokkjuk van?


Nem vásárlás céljából kérdezem, pusztán kíváncsi vagyok. Ezért kérem, a felesleges szidalmakat, meg a "vegyél márkásat vagy Simson-t" felkiáltást hanyagoljuk.

Sok embernek mostanában az a véleménye már, hogy ezek az olcsóbb robogók sokat fejlődtek az elmúlt években. Ki mit tud erről a dologról? Kinek van személyes tapasztalata ezekről a robogókról?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 24. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Leggyakoribb a Minarelli AM6, de nem biztos, hogy mindegyikben az van. A Keewayban egy elég jó másolat van (TX 50), de máshol azért vannak gondok a motorral, ha nem is a blokk körül. Érezteti veled a kínai minöséget.
2014. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt az egyetlen a Rieju ami nagyon jó.Nem kínai, hanem spanyol és a minőség vetekszik egy Yamaha DT 50-el.

Szóval a Rieju az endurokban,supermotokban és gyorsaságikban minarelli blokkot használ mint a Yamaha, Aprilia.

A linea,motowell,kymco szar minőségű és nem is gyárt mást csak robogókat.

2014. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Linea nem spanyol gyártmány? A Kymco-ról meg úgy tudom, hogy a Honda fő részvényes a cégben, és Honda alkatrészekből állítják össze.
2014. máj. 24. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Bezony, nem rakhatók egy kupacra. A Rieju spanyol, és a Kymco koreai. És jó minöségü motorokat gyárt. És a Benelli tudtommal olasz, de nem vagyok benne biztos. Ettöl függetlenül túlnyomórészt AM6 motrokat használnak. A kínaiságot a Keewayre és a Motowellre értettem, a Lineáról nem sokat tudok.
2014. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Csaba ***** válasza:
Álj a benellit ne ezekhez a silány kóreában gyártot honda másolatal hasonlicsd:D A benellik igazi olasz komoly értékű + szerelésű robogók , ezek kymco stb csak gagyik benellikhez ;) nekem benelli 491 rr vizes van hid el robogók királya ! A benellik minarelli fekvő blokja 100% azonos yamaha aeroxal csak idomok nem:) ezel elmondtam mindent.. Ja igaz benelli 49x nevű az koreai 2003/évj utániak koreai tipusok előtte mind olasz!
2014. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barát, figyelmeztetsz, hogy ne szóljuk le a Benelit, de Te leszólod a Kymcot. Pedig nagyonis jó robogókat gyárt, igenis van olyan színvonalon, mint a Benelli. Az olasz motorokkal annyi bajom van, hogy a vezetőik nem intenek egymásnak, mert ezt már reggel megtették a szervízben. Jó, nem kell, hogy mind egy roncs legyen, biztos vagyok benne, hogy jó motorok, de pl. a Ducatik, vagy az Apriiák híresen szervizigényesek. Veszik őket, met hú, Ducati életérzés... Persze, az. Jót lehet motorozni egy Monsteren, és nem jut eszembe motor, ami jobban néz ki, de gyakrabban eromlik, mint egy japán. Az Apríliáról azért ennyire baljós mesék nem keringenek, és a Benelliről szintén nem, de valami oka csak van, hogy kevés fut belőle... Volt már Kymco-d? Nekem se, de olvastam teszteket, és a robogóikat nagyon dicsérik. A Hondát meg ne tessék belekeverni, megbízhatóságban robogótól nagymotorig veri a Benellit. Nagymotrban nem csak megbízhatóságban!
2014. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tóth Csaba ***** válasza:
A benelliből, kevés fut mivel drága1 2 nem roszak apriliák mig olyan blokja mint benelinek HOSZU FEKVŐ MINARELLI ! 3 DITECH APRILIÁK SZERVIZESEK DE NEM IS MINARELLIS MÁR ERŐL ENYIT:D 4 kymko tesztet olvasni , használni stb. azért más ugye ég főld ember benellit kb te ugy ismered mint engem:D nem lehet koreai tipushoz sorolni á..
2014. máj. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tóth Csaba ***** válasza:
Igazábol lezárom, ezt témát de picit visza kanyarodva NINCSENEK JAPÁN ROBOGÓK ! MIVEL OLASZOK FELVÁSÁROLTÁK 90ES ÉVEK VÉGÉIG JAPÁN ONANTOL HONDA YAMAHA STB OLASZBAN KÉSZÜL ENYI :)
2014. máj. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!