Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnal lehet tudni azt hogy,...

Honnal lehet tudni azt hogy, veszek egy használt autót milyen felszereltség, extrák vannak a kocsiban, valahova le van írva?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen adott márkanév utáni szó: pl fresh, confort, eleganc ilyesmi majd google.hu
2014. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a mostani kocsiknál hogy van, de az én régi autómnál az adattáblán fel van tüntetve a színkód mellett a felszereltségi szint. Az enyém egy Polo II, mellé van írva, hogy Fox, tehát a legalapabb.

Nézd meg, hátha a kiszemelt kocsin is rá van írva, utána meg neten rákeresve biztos megtalálod a szintnek megfelelően a felszereltséget.

2014. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom más autóknál hogy van, de pl az Opelnél a felszereltségi szintből nem tudsz meg sokat, csak nagyjából. Ugyanis a szinten felül is lehett hozzá rendelni ezt-azt.

Pl két "Cosmo" felszereltségű Opel között lehetnek hatalmas különbségek is akár.

De pl vannak weboldalak, ahol alvázszám alapján kapsz egy listát hogy annó konkrétan az az autó milyen felszereltséggel jött ki a gyárból. És ebben benne vannak a plusz külön rendelt extrák is.


Más márkáknál nem tudom van-e ilyen. De talán márkaszervizben ott is le tudnak kérni egy ilyen gyári listát.


Érdemes is egyébként utánajárni, mert használt autó hirdetésekben én is találkoztam már sokszor olyannal, hogy felsorolnak olyanokat, ami nincs is az autóban.

2014. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb autónál van a felszereltségi szint, de mindenhez van opciós felszereltség, amit vagy kérsz (pénzért) vagy nem.


Azt hogy egy használt autóban mik vannak a tulaj tudja elmondani. De a legtöbb extra vagy látható (klíma, elektromos ablakok), vagy van valami visszajelzője (ABS, kipörgésgátló)

2014. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, de van olyan extra is ami nem igazán szembetűnő. Most télen egy ilyen szívatott meg elég rendesen.


Tudni illik ugyanis hogy quickheat rendszer van az autómban. Ez egy olyan kényelmi eszköz, aminek segítségével az autóban indítás után fél percen belül van fűtés, még akkor is ha kint állt napokig -20 fokban.

Úgy működik hogy a fűtőventillátor után van egy bazi nagy 1kW-os elektromos fűtőszál. Így amíg hideg a radiátorban a hűtővíz, gyakorlatilag árammal fűt.

Na, erről nekem nem volt tudomásom. Az autóm kiírja egy digitális kijelzőn az éppen aktuális töltést. Az volt gyanús, hogy indítás után egy negyed órán keresztül nagyon alacsony volt a töltés. Indul 12,5V körékéről, majd stabilizálódik 11,7 körül járó motornál. A töltés lámpa természetesen nem világított, de a normál töltés ugyebár 14V körül van.

Nem hagyott nyugodni a dolog, elvittem az autómat szervizbe. Egy hétig volt márkaszervizben az autó, cseréltek rajta feszültségszabályozót, diódahidat, de csak nem "javult meg". Még a szerelőknek sem esett le, hogy mi miatt "nincs" töltésem. Végül mikor elhoztam a kocsit azt mondták, hogy még a komplett generátort tudják kicserélni 150.000Ft-ért. De nem hagytam.

Aztán a neten akadtam rá arra az oldalra, ahol alvázszám alapján meg lehetett nézni az autóm részletes felszereltségét.

Itt akadt meg a szemem egy ilyen tételen: "Quickheat system".

Rá is kerestem mi a túró ez és láss csodát, ez az extra fogyasztó, ami elviszi a generátorból a kraftot. Ki is próbáltam, letekertem a fűtést és egyből felugrott a töltésem 14,2V-ra. A fűtést ráadva meg 11,7.

Kényelmesnek nagyon kényelmes, hogy szinte azonnal van fűtés, de az akksinak nem egy életbiztosítás, főleg ha az ember rövid távokat megy és nincs ideje a hűtővíz bemelegedése után visszatöltődnie.

2014. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!