Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt a motort erdemes megvenni?...

Ezt a motort erdemes megvenni? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Egy motor tulajdonosa azt allitja hogy most volt szervizelve es muszakilag jo allapotban van csak most 10w40 olaj van benne es ezert kicsit fustol es neha nehezen indul be de csak egy hosszab ut kell neki es minden tokeletes lesz.Vajon ram akarnak sozni egy kopott hengert?

2014. máj. 25. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem megfelelő olaj van benne? Ebből szerintem egyből kiderül hogy nem megfelelően van szervizelve ugyanis komoly szerelő nem tölt rossz olajat egy motorba. Én elvinném bevizsgáltatni vásárlás előtt de inkább a felejtős kategóriába tenném. Mit szól a tulaj egy kompresszió vagy veszteségméréshez?
2014. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen motor? Mikori? Mennyit futott ránézésre? És milyen olaj lenne bele való gyárilag? Kétütem és a váltóban van a 10W40?


Nekem most van darabokban a '78-as Suzukim blokkja: a hengerfalak nincsenek szétkopva, de a szelepszárakon a szimmeringek beadták a kulcsot elég alaposan. No meg a gyűrűk is már a határértéket közelítik - kicsit kezd füstölni, de még csak én látom. :)


Viszont használt motornál, főleg réginél ezer más dolog lehet rossz. Láncszett, fékek (pl. tárcsa minimális vastagság alatt, ez elég jellemző), gumik. És rögtön elköltöttél alsó hangon 150e forintot.

Szóval használt mocit venni úgy menj, hogy alaposan utánanéztél a típusnak és van nálad legalább egy tolómérő.

Persze vannak realista eladók, akik ezt belekalkulálják az árba, de van ellenpélda is, aki bevinne a "sűrűbe".


Ezzel a géppel sem tökéletes valami valószínűleg, és tényleg "csak egy hosszab ut kell neki es minden tokeletes lesz", de ez a hosszabb út az eladótól a vevő házáig kell hogy tartson... :D

2014. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem venném meg.

általában 10w-40-es vagy 15W-40-es olajt szoktak előírni.

és attól hogy milyen sűrűségű olaj van benne az nem számít annál hogy hogyan indul, esetleg ha nagyon sűrű lenne, akkor kicsit fogná az egész blokkot hidegen és akkor nehezen indulhatna, de mivel elég vékony olaj van benne, ezért nem lehet az a panasz.

2014. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 10W40-es Castrol van előírva az NSF 125 blokkjába, de gond nincs vele.

Szerezz egy kompresszió mérő órát, és kösd rá.

ha ellenkezik, húzd el a csíkot.

2014. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi az de már csak ezek alapján ne vedd meg!!!

Elsőre pedig azt akarom mondani hogy aki igényes az úgy is a belevaló olajat megveszi,kerüljön egy picivel többe,de nem értem ha nem 10w40 van elő írva akkor miért azt tesz bele?Jó amúgy elmegy a 10w40-nel is csak annak másabb a viszkozitása,Én amondó vagyok a gyártó nem hiába adja meg hogy mi az amit bele tehetsz,már csak a kuplung miatt is.

Nos a füstölés....Hát ott már bizony bajok vannak ha egy 4t füstöl!Meg csak nehezen indul be,de majd hosszú út után már jó lesz....Honnan szalajtották ezt az embert?

Szóval itt valószínűleg motorgenerál előtt áll a paripa amit meg akarsz venni,aztán még kitudja milyen tákolások lehetnek benne.Ha jót akarsz magadnak,motorvásárláskor nézd meg a kipufogót ,hidegnek kell lennie és jól kell indulnia...És 4t-nek sehogy sem szabad füstölnie! 2t szokott füstölni de az is csak akkor ha ásványi olajat használnak vagy ha szimeringes.

Kérlek legközelebb vigyél magaddal egy cimbit aki ért is hozzá!!!

2014. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!