Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől állhat le az Opel...

Mitől állhat le az Opel Astrám motorja leálláskor néha, illetve lassú kanyarodáskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 96os évjáratú 16 szelepes kombi astrám,ami hibátlanul működik,sosem volt semmi baja,egy dolgot leszámítva. néhál leáll a motor mikor fékezem pl pirosnál,nem az elektronika,hanem a motor lekapcsol,azonnal forgatnom kell el a kulcsot,hogy indítózzak.Van olyan is,hogy ez megtörténik,azaz leáll,de nyomok neki gázt,végül kiküszöböli,és beindul,ha még idejében ezt megteszem,e ugye ilyenkor már majdnem az előttem lévő farjában vagyok,ez nem megoldás. A másik eset pedig,hogy lassú íves forduláskor áll le, pl amikor az utcárol akarok az udvarra beállni,normális sebességű kanyarodásoknál nem jellemző. Gyetyák cserélve vannak újjakra. Én még alapjárati motorra gondolok, most van folyamatban egy másik beszerzése. Ti mit gondoltok? lehet ez a baja,vagy esetleg más? sajnos nem vagyok nagy autó szakértő,ezért annyira nem értek hozzá.köszi

2014. máj. 27. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell vinni szervizbe mert ott meg is tudják nézni mi lehet az oka, itt csak tippeket fogsz hallani.
2014. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól tippeled, alapjárati motor csinálja. Ki kell takarítani, visszarakni, és működni fog jó darabig. Nekem is 96-os Astrám van, ismerős az érzés. :)
2014. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van az alapjárattal van a baj. Te is írtad, hogy ha adsz egy kis gázt(felpörgeted a fordulatot, nem hagyod alapjáratra/alá esni) akkor nem áll le a motor. Te magad is ki tudod tisztítani, csak egy torx csavarhúzó kell hozzá, ha jól emlékszem 8-as, a légszűrőház mellett a blokkon található, a gázkar alatt. Egy fekete kis pipára emlékeztető dolog, egy csatlakozó fut bele, azt lehúzod, kicsavarod a két csavart és már szeheted is le, néha szokott szorulni. Arra vigyázz, hogy tisztításnál a rugó nehogy lelőjje magát.
2014. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen köszönöm mindenkinek,akkor jó volt a megérzésem.annyiban a helyzet komplikáltabb,hogy eco motoros a kocsi,így több mindent félre kell állítani,hogy hozzá lehessen jutni,a fölső csavart még tán tán kilehet csavarni,de az alsóbbhoz hely kell,így inkább egy szerelő segítségéhez fordulok
2014. máj. 28. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!