Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a tiptronik és...

Boros Attila Karoly kérdése:

Mi a különbség a tiptronik és a multitronik között? Audi nál

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A multitronic az egy fokozatmentes automataváltó (CVT), kis túlzással, olyan, mint egy robogóé :D


A Tiptronic az egy extra funkció az automata váltóhoz, amivel te magad tudod kapcsolgatni a sebességeket, bár jelen esetben a váltó felépítése is teljesen más.

2014. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem van egy a6 os audim amibe 7 fokozatos multitronik valto van viszont vezettem a8 at amibe 6 sebesseges tiptronik volt nem sok külömbseget vettem észre... Elviekben akkora toptronik jobb és megbizhatobb? Nem
2014. máj. 28. 01:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ertem miért nem tiptronikot tesznek bele ha az bevaltabb és jobb
2014. máj. 28. 01:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt teszik bele, amivel megrendeled az autót.
2014. máj. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tiptronicnak rosszabb a hatásfoka, mert az olajkavargatás a tengelykapcsolóban sok teljesítményt levesz a motortól, igaz egy bizonyos sebesség felett direktre zár a váltó de akkor is. A multitronic ahogy feljebb írták az egy fokozatmentes váltó (CVT) csak hogy ne legyen olyan furcsa a működése a váltogató váltóhoz szokott vezetőnek, fel van programozva úgy hogy váltogatni is tud, persze ilyenkor értelmét veszíti az egész szerkezet. Na, lényeg hogy a két váltó teljesen más szerkezetileg. Az Audi nem tette a multitronicot quattro modellekbe, csak a tiptronicot meg a kézit, illetve most már S-tronicot (ez megint egy teljesen más szerkezetű váltó) meg a kézit.
2014. máj. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm...
2014. máj. 28. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!