Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcsere hivatalosan?

Motorcsere hivatalosan?

Figyelt kérdés
Szeretnék motort cserélni a Skoda Fabiamban ( 2008-as évjárat, az újabb karosszériás) . Jelenleg egy 1.2-es htp blokk van benne, de én cserélni akarom egy 1.4 16v-es blokkra. Hivatalosan végrehajtható ez a dolog? Szeretném lepapíroztatni. Az új motornak lehet más a motorkódja? Lehet hülye kérdések de nem vagyok tisztában az ilyen dolgokkal ezért is tettem fel ide a kérdést. Nagyjából leírnátok hogyan működik egy ilyen művelet? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 30. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősebbet nem lehet belerakni, csak típusazonosat.
2014. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de csak akkor ha az a karosszériát szerelték azzal a motorral. Arra készülj fel hogy nagyon sok papírmunka, idő, pénz. Nagyából: meg kell kérni az átalakítási engedély az nkh-tól. Talán még terveket is kell róla csináltatni, és természetesen ha minden meg van akkor kpm vizsga. DE ez csak nagy vonalakban. Ezek mellet még kismillió apró dolog. És ez még csak a papír része, mellé még a konkrét motor csere sem kevés. Mert pl. a váltót is kell cserélni, mert szerintem se a ház nem stimmel a blokkal, se az áttétel. Sokkal olcsóbb eladni és venni egy 1,4-es.
2014. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.

Cseréld ki nyugodtad, és műszakira majd visszateszed a gyárit.

Igazoltatásnál a kutya sem fogja nézni...

2014. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

tudom, hogy már nem up-to-date ez a toppic, de azért megosztok egy kis okosságot.


simán bele tudsz dobni egy nagyobb motort, csupán annyi a dolgod, hogy a motorkódot folyamatosan savazod. ettől el fog korrodálódni és kiolvashatatlanná válik a motorkód. a műszaki vizsgán ezt figyelembe véve fogsz kapni egy új motorkódot, amit szépen felrögzítenek a beépített blokkodra és voilá, meg is vagy a dologgal, full hivatalosan


persze ha valami ezres 3 hengeres szar helyett belesüllyesztesz egy 4-5-6 hengeres monstrumot, az a hülyének is feltűnik, szóval mindent az ésszerűség keretein belül érdemes csinálni

2015. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!