Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettünk egy használt Opel...

Takács Krisztián kérdése:

Vettünk egy használt Opel Corsa B-t 200. 000 Ft-ért. Kiderült, hogy az egész autó törött volt, a szerelőm még 100. 000 ft-ra sem értékelte. Az eladó azt mondta, hogy állítólag nem tudott róla. Ők naponta használták, de ő ezeket nem tudta, hihető?

Figyelt kérdés
Az adás-vételibe beleírta, hogy nincs garancia, és kipróbált állapotban adta át, de szerintem ez kimeríti a BTK Csalás fogalmát, mivel mást tévedésbe ejtetett, illetve szerintem az autó egy kis plusz pénzért ment át műszakin, nem is járt vizsgán, és 2016.03.01-ig kapott műszakit.Ismétlem mindene törött volt az autónak, és még a hátsó futómű is "keresztbe" áll, amit egy laikus nem igazán vesz észre. Ilyenkor mi van szerintetek?
2014. jún. 1. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nem nézted át az autót akkor te voltál a hülye.
2014. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Így jártál.


Bár őszintén nem tudom mit vártál 200,000 ftéért....

2014. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
oké, hogy így jártam, meg hülye vagyok, de az eladó állította, hogy semmi baja az autónak, illetve, hogy az eleje törött volt.Én nem értek az autók műszaki állapotához, ezért kérdeztem, hogy kinek mi a véleménye a fentebb felsoroltakon kívül.
2014. jún. 1. 11:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Aláírtad, hogy nincs garancia, innentől kezdve nem tudsz mit csinálni.

Az, hogy a futómű keresztbe áll, vezetéskor érezni kellett volna. Nem néztétek át a kocsit, mielőtt megvettétek?


Amúgy az mit takar, hogy mindene törött volt? Mire gondolsz? Ez csak most tűnt fel? Vagy meg lett csinálva?

2014. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A szerelőm aki másnap lejött ő mondta, hogy csak azon csodálkozna ha nem lett volna tetőn az autó.Tehát amikor ő átnézte akkor derültek ki ezek a hibák, amit jóságosan elhallgattak, csak annyira volt összerakva, hogy elhozta idáig.Azóta ömlik az olaj a hengerfej alól, mivel előtte szépen lemosták, és csak a motorrésze több lenne mint 100.000 Ft.
2014. jún. 1. 12:04
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerelővel megvétel előtt kellett volna átnézetni.


Amúgy az eladó vitte helybe neked a kocsit? Ki se próbáltad? A leírtakból ez jön le.

2014. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ez így van, mert a nejem választotta.Azt a szerelőm is mondta, hogy úgy lett összerakva, hogy egy esetleg két napot kibírjon az autó, utána előjött volna minden rajta.
2014. jún. 1. 12:21
 8/17 anonim ***** válasza:
Soha nem veszünk kocsit úgy, hogy üzemmeleg a motor, és még csak ki se próbáljuk. Lépj túl ezen, nem tudsz mit csinálni. Buktál 200 ezret. Nem te vagy az első ilyen ember, akit átvernek.
2014. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
te voltál a hülye, ne rágalmazd az eladót mert könnyen ivsszacsaphat
2014. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
visszacsaphat*
2014. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!