Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Garanciális felújított generát...

Evele123 kérdése:

Garanciális felújított generátor hibájának elbagatelizálása. Mit tehetek, ha nem cserélik másikra?

Figyelt kérdés

2013 december 6-án cseréltettem ki a generátort egy felújítottra egy budapesti autóvillamossági műhelyben. 6 hónap garanciát adtak rá, ami június 6-án fog lejárni. Egy hete voltam a kocsival vidéken 100 km-es úton és félúton felgyulladt az akkutöltöttség lámpa a STOP figyelmeztetéssel együtt. Ment a tompított világítás (kötelező), a ventilátor és a rádió. 80-as 90-es tempóval haladtam az úton. Ez a jelenség 110-es tempónál jött elő (110-es útszakaszon). Egy elektroműszerész mondta, amikor rámért, hogy nincs töltés. Közben eléggé forró is volt a generátor háza, nem tudta rajtahagyni a kezét. Azt mondta, valószínű zárlatos lehet, pl. dióda. Feltöltötték az akksimat és alig tudtam megtenni egy 12 kilométeres utat a szüleimhez. Ott leparkoltam, újra be akartam volna indítani a kocsit, de nem indult, csak erőlködött. Kb. fél óra pihentetés után pöccre beindult. A szüleimnél újra feltöltötték az akksit. Budapestre hazafelé tartva világítás és minden nélkül alig hogy haza tudtam érni. Másnap vittem volna az autóvill. műhelybe, rámértek az akksira és megállapították, hogy semmi baja, van töltés, minden rendben van főnök. Nem foglalkozunk vele! Hát marhára nincs rendben!!! A "szakember" azt mondta, hogy "Hát viszonylagos, hogy mi számít forró / meleg generátornak..."

Mivel ma reggel újra előjött a hiba egy 3 kilométeres úton, pont az autóvill. műhely előtt, nem mentem vele tovább, hanem leparkoltam a műhely mellé és busszal mentem a munkába. Igen, francia "autóról" van szó, mielőtt kérdeznétek. Kérhetek a garancia miatt generátor cserét? Le van fényképezve a km-óra állása, a tegnap esti hibamentes és a ma reggeli hibajelzés állapota is.

Milyen lehetőségeim vannak ez ügyben?

Fogyasztóvédelem? Békéltető testület? Jogi procedúra, ha továbbra sem nézik át tüzetesen???

Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 1. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez volt az autómmal pár hete (igaz nem francia, csak 20 éves). Először "csak" akkor ment el a töltés, amikor felmelegedett, később már indítás után sem volt töltés.


Tipikus diódasor hiba, csak idő kérdése, hogy teljesen elszálljon a dolog.


Amúgy ilyenkor le kell kapcsolni a rádiót, a lámpát, a szellőzést és minden fogyasztót. Akkor kb. 500 km-t is el tudsz menni akkuról, a gyújtás nagyon keveset fogyaszt.


Mindenképp verd ki belőlük a "garanciát"!

2014. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A garancia azt jelenti hogy biztosítaniuk kell neked hogy legyen töltés. Nem feltétlen cserében kell gondokodni, de mindeképpen foglalkozniuk kell az ügyeddel és törekedniük a saját eszközeikkel a hiba elhárítására. Először utalj rá hogy nem vagy rest a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulni ha nem javítják ki a hibát záros határidőn belül, hátha ettől mégicsak megtalálják a hibát és kijavítják... Ne hagyd magad "lerázni" a különböző időhúzási taktikákkal ("jó az, főnök!"), mert kicsúszol a garanciaidőből (ami nekik érdekük).
2014. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mivel 6 hónap garancia van rá, így valamit tenniük kell. és már csak egy hét van hátra.
2014. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Megnéztem a garanciajegyet, mert nem jól emlékeztem a dátumra. 3-án jártam náluk tavaly decemberben, tehát június 3-áig van náluk keresni valóm. Holnap megyek, a kocsit már ott hagytam a műhelyük mellett...
2014. jún. 1. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!