Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G vélemények?...

Opel Astra G vélemények? Mekkora motorral érdemes venni?

Figyelt kérdés

Opel Astra G típusú autót szeretnék vásárolni. 1999-2000 körüli évjáratút. A véleményeteket szeretném kérdezni az autóról, hogy megbízható-e. 1.4-esre gondoltam, klíma nélkülire, ennek milyen a fogyasztása? Mire kell odafigyelni mikor megyünk megnézni?


Bármit írhattok ami még jól jöhet! :)


Előre is köszönöm a válaszotokat!!!



2014. jún. 1. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó választás, sok bajod nem lesz vele, megbízható szerkezet. Fogyasztása 6-7 l/100 km körül van. Mindenképpen 1.4-est vegyél, mert az 1.6-osnak már nagyobb a fogyasztása, és annyival nem jobb.

A helyszínen érdemes megnézni az esetleges rozsdásodásokat, fényezésen színeltéréseket (törésre utalhat), zárhíd, hűtő állapotát, hiányzó műanyagelemeket, esetleges olajfolyást.

2014. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig azt kell nézni autóvásárláskor hogy mik a szokásaid, igényeid és a fő felehsználási terület. Ha jellemzően vásorsban jársz inkább, akkor jobb az 1.4 ezt kifejthetném bővebben, de az tényleg nagyon bő lenne, úgyhogy nem teszem. Ha országút is akad bőven ahol használnád, esetleg néha autópálya akkor az 1.6 Ha főleg autópályázol akkor 1.8 bár ez nem túl gyakori kishazánkban, de ha találsz akkor olcsó lesz, mert a célközönség fél a "nagy" motortól.
2014. jún. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még ma is jól kinéző formája van. Létezik belőle coupe is (Bertone Coupe), ami igazi különlegesség. Én 1.6-os motorral venném. Az sem fogyaszt sokkal többet, cserébe jobban megy, nyomatékosabb. 200 ezer kilométert hajtottam az enyémbe problémák nélkül. Aki megvette, az is megy vele sokat és semmi baja nincs vele. Rozsdásodásra a 2000 után gyártottak nem hajlamosak, még a mostohább körülmények között is kibírnak 12 évet, mire megjelennének a sárvédőjén a kis sárga foltok. A középkonzol elég egyhangú, de fel lehet dobni, lehet kapni fémszínű borítást rá. Autós fejegységet is könnyű benne cserélni, nem kell hozzá külön beépítő keret. Tágas is a G astra, ültem már rokonom 3-as Bmw-jében, attól tágasabb belül (kis híján 190 cm vagyok, ezért fontos nekem a hely), jobban is megy a 3-asnál és sokkal kevesebbet is fogyaszt, pedig az is 1.6-os. Nem vagyok elvakult fan, de csak azt írhatom, hogy a G Astránál egy jobb van a kategóriájában (ha az ár/érték arányt vesszük), és az egy J Astra (igaz a J már nehezebb, mint a G volt, elkél bele a nagyobb motor).
2014. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel szemlátomást nem sokat konyítasz a kocsikhoz, így mindenféle képen jobban járnál, ha vinnél magaddal egy szakembert, aki látott már komolyabban is kocsit, vagy ha erre nincs lehetőséged, akkor egy független szervizbe vidd el, ahol átnézik neked az állapotát. 5-10-20 ezer ft plusz költség még mindig jobb, mint ha megveszed a jónak LÁTSZÓ szemetet, és utána minden hónapban a fél fizetésedet ráköltöd, mert valami tönkremegy benne.
2014. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!