Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bs50 simson motorba milyen...

Ekeisti kérdése:

Bs50 simson motorba milyen üzem anyag kell?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
kerozin
2014. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1:33-as keverék
2014. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kutya f.. ülét. 1:50-es keverék, 50 liter 95-ös benzinhez 1 liter kétütemű motorolaj, vagy ha így jobban tetszik 5 liter benzinhez 1 dl olaj.
2014. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
S50 az még bronzperselyes... Bár ma már sokkal jobb olajok vannak, mint mikor a simsont tervezték, de én nem kísérleteztem hígabb keverékkel.
2014. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bronzperselyes, jah...


[link]

2014. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Újonnan jó hogy tűgörgővel árulják az utángyártottat.

Olvasd el ezt: [link]


De ha nem akarsz olvasni, akkor kiírom ide a lényeget:

"Az 1978-as sorozat újdonsága a korábbi 9,5 literes befogadó képességű üzemanyagtankot egy kicsit szögletesebb, de annál jóval elegánsabb tank váltotta fel. 1:50 -es benzin olaj keverék lett az új előírás, mivel a főtengelyt módosították, a bronzpersely helyett tűgörgőt alkalmaztak a mérnökök."


Tehát röviden 1978-ig bronzperselyes volt az S50, onnantól pedig tűgörgős.

2014. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék ha lenne olyan S50 amiben 78-óta nem újították fel a blokkot.
2014. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig létezik. :) Főleg idős embereknek vannak ilyen külsőleg leharcolt, de motorikusan eredeti állapotú motorjaik. Babetták, Simsonok...

Nekem például van egy 1400 kilométert futott kismotorom. Anno megvették, majd szépen lassan egyre kevesebbet használták, végül bekerült a sufniba. Gyertyát kicseréltem, karbit, tankot kipucoltam, megszakítót picit fölcsiszoltam és működik azóta is.

Simson.hu-n van egy írás egy S51-ről, ami 61 ezeret futott felújítás nélkül eddig, mert még mindig megy. Vannak még csodák.

2014. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt olvastam. De gyakorlatilag az a blokk felújításra szorul, bármennyire is kedves a kis történet. Elég ránézni csak a dugattyúra, keresztben jár a hengerben, ezt igazolja hogy féloldalasan van csak felrakódva rá a koksz, és a hézagoló lemezekből az egyik durván el van kopva, a féloldalas terhelés miatt, tehát vagy görbe a hajtókar vagy a blokkfelek állnak csálén. És az egy 87-es motor, nem 78-as. Na mindegy. Én nagyon de nagyon kis esélyt látok arra hogy a kérdező 50-ese 78-as vagy az előtti bontatlan blokkos motor lenne. Ha nem állt legalább 30 évet egy garázsban akkor annyi használatot nem bír ki semmilyen Simson. Aki 78-ban tata korú volt, annak már a fia sem biztos hogy él.
2014. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!