Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tesznek karbon fóliát...

Miért tesznek karbon fóliát egyre többen a motorháztetőkre? Csak dísz? Van valami haszna? Jól mutat?

Figyelt kérdés
Inkább épített autókon látom, miért van ez? Kik csinálják? Mi a haszna? Mire asszociál? (Csak értelmes válaszokat kérek, beszólásos, leszólós, fikázódó beszólásokat nem)

2014. jún. 9. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak dísz.


A méregdrága sportautók motorházteteje (és egyéb karosszériaelemei) szoktak karbonból készülni mert könnyebb a fémnél így kisebb tömeget tudnak elérni ami jobb gyorsuláshoz vezet. De az igazi karbon és nem fólia.

Így akarnak menőnek tűnni.

2014. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon drága sportkocsikon és/vagy versenyautókon karbonszálas lemezekkel helyettesítik az acéllemezt a súlycsökkentés érdekében. A karbonszál mintás matrica ezt hivatott imitálni wannabe sportkocsitulajdonosoknál.
2014. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam Én is. A Valódi karbon tényleg kisebb súlyú, de hogy miért rakják fel épített autókra a nem is karbont, nem tudom... Most nekem motorháztetőt kell cserélnem. Nem javítható, cserélni kell, de drága a fényezés, és mivel későbbiekben Én is szeretném egyedivé tenni ezzel-azzal gondoltam a más színű mocitetőt Én is bevonom valamivel.... ezért kérdezem.
2014. jún. 9. 16:13
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Én azért tettem (belsö elemekre karbonfóliát, kívülre matt feketét) mert feldobja az autót.

Azóta a barátnöm használja, de le sem tagadhatná hogy az enyém volt. Hiába pakolja tele Angry Birds figurákkal, meglepödnek hogy nem kan vezeti.

2014. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Messziről úgy néz ki, mint amelyik kocsi törött volt és vettek rá egy motorháztetőt, ami még nincs színre fújva. :D


Kis mennyiségben, pl tükrökön, esetleg kilincseken jól mutat, ilyen nagy felületen szerintem már túlzás!

2014. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!