Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1.2 -esem van...

Fiat Punto 1.2 -esem van (2006 évjárat) és elég kemény a kuplung benne illetve fent fog, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a puntokba alapból ilyen kemény a kuplung? Nekem még friss a jogosítványom, így nem sok tapasztalatom van a többi autóval kapcs., de a párom szokta vezetni a kocsit és ő is megjegyezte, hogy igen kemény a kuplung ebbe a kocsiba, és hogy nem nagyon lehet vele ,,játszani".

Ebből kifolyólag, elinnduláskor van hogy rángatva megy a kocsi, ha épp nem adok neki elegendő gázt, vagy nem tartom meg sokáig a kuplungot. De nem gondolom, hogy ilyen sokáig kellene csúsztatnom a kuplungot (a tanuló kocsin nem kellett ennyire, és ott nem rángatott elinduláskor).

Néha recseg a váltó ha rükverc-be rakom. Illetve (ezt még ritkában) de van hogy nem tudom berakni 1esbe. Aztán a 3dik próbálkozásnál már sikerült. A váltásnál amúgy a többi fokozat nagyon szépen megy, nincs hangja.



2014. jún. 10. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, alapból nem szabad keménynek lennie a kuplungnak. nagyon úgy néz ki hogy elérkezett a kuplungcsere ideje. Ne halogassátok sokáig mert semminek nem tesz jót így használni.
2014. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
rükvercbe nekem is szokott néha recsegni..2001es puntóm van, meg elindulásnál van vele bajom mikor lassan kellene felengedni, hogy ne fulladjon le, akkor szakaszosan szokott feljönni.szerintem lesz egy kuplung bowden cserém rajta.
2014. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
adom. nekem is fiat punto II van 2002-es és a kupklungja olyan mint egy szikla... friss a jogsim, 1honapos és akaratlanul is lefulladok vele és már a halálba kivánom.. tesom swiftjével nem tudok lefulladni, és egy vw polot is hajottam már..
2014. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

valóban ki kellett cserélni a kuplungot, mert teljesen szét volt már égve.

Az új sokkal puhább.

A régi nekem is csinálta h rángatott, meg szakaszosan jött fel ahogy engedtem fel, szóval lehet neked is ki kellene cserélni a kuplungot. Ha a swiftel nem fulladsz le akkor valszeg a puntóba már nagyon rossz a kuplung és azért fulladsz le, nem azért mert kezdő vagy.

2014. szept. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!