Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es Honda dio miért nem...

Smog19 kérdése:

70-es Honda dio miért nem megy 50-nél többet?

Figyelt kérdés

Üdv.A problémám a következő.

Honda Dioba raktam egy 70-es hengerszettet,de mást enm változtattam először.Jól ment de max 45km/h-val ment,de nagyon zajos volt.

Görgőket cseréltem benne 8,5-ös gyáriról 10-esre,mert eléggé megvoltak kopva de ez annyit tett hogy egy 10km-es távon éppen hogy felmegy 50 km/h-ig de akkor már pörög mint a fene.. Ma megjött a sport kipufogó,de ez annyit segített hogy 50 helyett 52km/h-val megy de szintúgy pörög.Ötletem sincs hogy mihez fogjak mit cseréljek.Gondoltam a könnyebb görgőre,vagy az erősebb kuplungrugóra vagy talán a gyújtás van leszabályozva,nem tudom.Azt tudom hogy így 10-es görgővel indulásnál nem szenved megy mint a meszes kb 4mp-alatt 40-en van,és 30-nál vált a vario.

Ötletek? :S



2014. jún. 10. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

na azé 4 mp alatt nem hinném, hogy 40-en van, hisz még egy 125-ös mz-sincs 4 mp alatt 40-en.

aztán mikor megvetted akkor mennyivel ment? és csak azóta akar alig menni mióta rajta van a 70-es henger?

igazából felesleges volt a 70-es henger, meg sport kipufogó, mert olyan hamar kikönyököl majd a főtengelyed, mikor még nem is számítasz rá!

valószínűleg a hengerben van valamiféle fojtás, ha az 50-es hengerrel többet ment végsebességre, de egyébként elég az 52 km/h végsebeség, mert csak 40-el mehetsz vele, és akkor 40-nél talán nem is pörög annyira hogy szét akarna esni.

2014. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor vettem 50-esen ment 60 felett simán.Avval tisztába vagyok hogy 45-el lehet vele menni,meg stb,de csak azért akarok rájönni mi a baja mert érezhetően nem egészséges így. Ha menne 90-el se pörgetném agyon csak hogy egészséges hangja legyen,ne olyan mintha éppen meghalni készülne.
2014. jún. 10. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:
amúgy ha új a henger, meg dugó meg stb. akkor járatós, kb 1000km-en keresztül, igaz max 2 ezer km után kidobhatod a főtengelyed. ha bejáródik akkor jobban megy majd, de most nem szabadna pörgetni. ha meg már be van járatva, benne van legalább 1000km és nem megy, akkor gyújtáson kell állítani, mert ugye nagyobb a ccm-is,
2014. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értelek,de nem azt szeretném tudni hogy mikor megy tönkre a főtengelyem.Kb 1000km körül van már a moci.
2014. jún. 11. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

és akkor 1000km-ig így használtad és nem lett jobb?

de azért járattad, vagy rögtön húztad neki? mert legalább 500 km-ig nem kellene lecsutkázni.

de valami a hengerrel lehet ha jobban ment az előző hengerrel. vagy gyújtás. vagy karburátor, nem kap elég benzint levegőt, stb. de viszont ha pörög mint állat akkor csak kap elég benzint, mert ahhoz hogy bírjon pörögni ahhoz kell benzin. de akkor kéne tuningolni, ha értesz hozzá hogy mit hogyan kell beállítani mellé.

egy ilyen kiskerekű rotyogóval, meg 70 fölött olyant lehet esni, hogy lehet hogy föl se kelsz utána, a kis kerekek miatt könnyen beszitál, és ledob.

2014. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah már elejétől kezdve ilyen.Nem csutkáztam neki az elején,most kezdtem neki húzni egy kicsit jobban de mivel 50-nél feljebb nem nagyon megy így csak nagyon max félgázig húzom.
2014. jún. 12. 11:42
 7/8 anonim ***** válasza:

akkor a 70-es hengerhez be kellene állítgatni valamiket szerintem.

vagy a gyűrűk jók voltak a hengerbe? henger fala nem volt sérült? mekkora benne a kompresszió? nem szorulnak a fékek?

2014. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fel fúratott henger van benne vadi újat raktam bele mindennel együtt(dugattyú,gyűrű,stb.)

Eddig úgy néz ki az áttételen kell állítgatom mivel tegnap cseréltem benne variot,és már felugrott 58-60 km/h-ra a vége,és észrevettem hogy nagyon laza a szíj is,raktam ma bele másikat(picivel kisebbet)avval megint laza volt,volt itthon egy másik kuplungom avval viszont már nem volt annyira laza,de elég feszesnek se mondható.De a végsebesség már 65km/h körül van.A lényeg hogy valószínű a kuplungba kell még kontrasztrugót cserélnem és utána finomítani.

2014. jún. 13. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!